پرسش‌های متداول استارتاپ تریگر

استارتاپ تریگر چیست؟

استارتاپ تریگر یک رویداد آموزشی، ترویجی، رقابتی است که به مدت ۶ روز شما را با فضای استارتاپی آشنا می‌کند. شما ۴ روز اول در کارگاه‌های آموزشی شرکت می‌کنید، چهره های موفق استارتاپی را می‌بینید و ملاقات‌های سریع انجام می‌دهید و دو روز پایانی همراه با هم‌تیمی‌های خود که آن‌ها را در این رویداد پیدا کرده‌اید به رقابت با دیگر تیم‌ها می‌پردازید. در این رقابت سال‌بالایی‌های استارتاپی به شما کمک می‌کنند. درنهایت در عصر روز پایانی ایده‌ها داوری می‌شود و جوایز به تیم های برتر اهدا می‌گردد.

 

رویداد استارتاپ تریگر هر چند وقت یکبار برگزار می‌شود؟

این رویداد به صورت فصلی و حدودا در اواسط تا اواخرماه دوم فصل برگزار می‌شود. از سه هفته قبل برگزاری، فراخوان آن داده‌ می‌شود. شما می‌توانید از طریق سایت ستاک از زمان و مکان و موارد مربوط به ثبت‌نام آگاه شوید.

 

برگزاری هر رویداد استارتاپ تریگر چقدر طول می‌کشد؟

بازه‌ی برگزاری آن شامل ۶ روز از یک هفته است. چهار روز اول رویداد از ساعت ۴ الی ۸ شب، روز پنجم از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب و روز آخر از ساعت ۸ صبح الی ۶ عصر می‌باشد.

 

نحوه‌ی ثبت نام در این رویداد چگونه است؟

از طریق سایت setak.sharif.ir  و یا به صورت حضوری در دفتر ستاک واقع در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف واحد ۱۰۹

آیا شرکت‌کنندگان رویداد فقط دانشجویان آی تی هستند؟

خیر. در واقع دانشجویان از هر رشته‌ای قادر به شرکت در رویداد و بهره‌مندی از آن هستند اما در دوره‌های مختلف حوزه‌های مختلفی به آن افزوده می‌شود که مناسب دانشجویان با رشته‌های خاص می‌باشد. ( مثلا دوره‌ی فنی مهندسی در دوره‌ی سوم رویداد که مربوط به بخش تجهیزات پزشکی بود. )

 

آیا باید در تمامی روزهای رویداد در محل برگزاری، حضور داشته ‌باشیم؟

بله. البته با هماهنگی مسئولین برگزاری رویداد عدم حضور امکان‌پذیر است.

 

آیا در شرایط خاص، می‌توانیم به جای خودمان کسی از دوستانمان در رویداد شرکت کنند؟

در موارد خاص با مسئولین رویداد هماهنگ شود.

 

در صورت تکمیل ظرفیت امکان ثبت نام وجود دارد؟

خیر ولی نام شما جز لیست رزرو دوره‌ی بعد است. اما این به معنی ثبت نام قطعی شما نیست بلکه به معنی اولویت شما برای حضور در دوره‌های بعدی است و برای ثبت نام قطعی باید با مسئولین رویداد هماهنگ شود.

 

برنامه‌ی Fast Meeting  چیست؟

 این برنامه به منظور آشنایی هر چه بیشتر شما با دیگر شرکت‌کنندگان حاضر در رویداد برای آشنایی با ایده‌های ایشان و تشکیل تیم است. شما در چهار روز در بازه‌های یک و نیم دقیقه فرصت دارید تا خود و ایده‌تان را به افراد حاضر در رویداد معرفی کرده و همچنین با تمامی این افراد آشنا شوید.

 

در صورت تکمیل ظرفیت امکان ثبت نام وجود دارد؟

خیر ولی  نام شما جز لیست رزرو دوره‌ی بعد است. اما این به معنی ثبت نام قطعی شما نیست بلکه به معنی اولویت شما برای حضور در دوره‌های بعدی است و برای ثبت نام قطعی باید با مسئولین رویداد هماهنگ شود.

 

آیا ثبت رزومه و ثبت ایده برای ثبت نام اجباری‌است؟

ثبت رزومه از مراحل ثبت نام بوده و اجباری است.

 

آیا برای شرکت در رویداد، حتما باید به صورت تیم ثبت نام کنیم؟

خیر. شما به تنهایی ثبت‌نام می‌کنید و در واقع رویداد به گونه‌ای برگزار می‌شود که به شما فرصت آشنایی هر چه بیشتر را با شرکت‌کنندگان از طریق برنامه‌ی Fast Meeting و . . . می‌دهد. شما تیم مورد نظر خود را از افراد حاضر در رویداد تشکیل می‌دهید.