پرسش‌های متداول ستاک

ارتباط ستاک با شتابدهنده شریف چیست؟

شریف اکسلریتور همان‌طور که از اسم آن برمی‌آید، برنامه شتاب‌دهنده دانشگاه صنعتی شریف است و به رشد استارتاپ‌های شریفی کمک می‌کند (اطلاعات بیشتر را در برگه Sharif Accelerator  پیدا کنید)
برگزاری رویدادها، پذیرش تیم‌ها و سایر فرایندهای اجرایی شریف اکسلریتور توسط ستاک صورت می گیرد. ستاک مجری برنامه‌های ترویجی و ارتباطی شریف اکسلریتور می‌باشد.

باید تنها ایده های جدید را در سامانه ستاک ثبت کنیم؟

خیر، ایده شما میتواند پاسخی متفاوت یا بهینه شده به یک نیاز موجود باشد. توصیه می شود از زمان شکل گیری ایده، همه جانبه آن را بررسی کرده و به جستجوی نمونه های احتمالی مشابه در دنیا بپردازید سپس با آگاهی از جایگاه ایده خود به ثبت آن در سامانه ستاک اقدام کنید.

از لحظه ثبت ایده تا اعلام نتیجه نهایی بررسی ها چقدر زمان لازم است؟

ما در تلاش هستیم تا با سرعت بالایی، پاسخگوی نیاز شما باشیم. با توجه به شرایط زمانی منتورها و تعداد ایده های ثبت شده، این فرایند حداکثر یک ماه خواهد بود.(بعد از ثبت حدود سه هفته زمان می برد تا با شما تماس گرفته شود.) در این مدت برای پیگیری وضعیت پذیرش خود می توانید با شماره تلفن ۶۶۱۶۶۲۴۹-۰۲۱ و یا آدرس ایمیل info{@}setak.sharif.ir با ما در ارتباط باشید

وقتی ایده ام را ثبت کردم چه تضمینی برای عدم افشای آن وجود دارد؟

سامانه ی ستاک فعالیت خود را از مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف شروع کرده و جزو برنامه های معاونت پژوهشی این دانشگاه می باشد. اعضای پدیدآورنده و گروه اجرایی این سامانه نیز، همگی از اعضای خانواده ی شریف بوده و نسبت به عدم افشای اطلاعات شخصی شما و ایده ی ثبت شده، خود را مسئول می دانند.

آیا تنها یک بار می توانم ایده یا رزومه خود را ثبت نمایم؟

در قسمت ثبت ایده سایت شما می توانید چندین بار ایده خود را ثبت کنید و اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید

ولی در قسمت ثبت رزومه شما تنها یکبار قادر خواهید بود که رزومه خود را ثبت کنید. درصرتی که می خواهید اصلاحاتی در آن انجام دهید می توانید تغییرات را به آدرس info{@}setak.sharif.ir ارسال نمایید تا ما تغییرات را در آن اعمال کنیم.

هزینه ثبت ایده خود و پذیرش چقدر است؟

تمامی فعالیت ها از ثبت ایده یا رزومه تا خدمات ارائه شده در شتابدهنده شریف کاملا رایگان می باشد و برای راهنمایی و هدایت شما در مسیر درست ایده پردازی، پرورش توانمندی ها، ایجاد شده است.

آیا ثبت ایده ها دوره ای خواهد بود؟

خیر، سامانه ستاک در تمامی روزهای سال برای ثبت ایده و یا رزومه توانایی های شما باز است و شنبه هر هفته جلسه مصاحبه با افرادی که ایده خود را در این سامانه ثبت کرده اند برگزار می شود و پس از طی مراحل ارزایابی تیم های برتر وارد شتابدهنده خواهند شد.

آیا فقط ایده های IT را باید در سامانه ستاک ثبت کرد؟

خیر، شما می توانید هر نوع ایده خود را سامانه ستاک ثبت کنید. سپس بعد از بررسی ایده ها، ایده ها به واحد های مربوطه در اکوسیستم کارآفرینی دانشگاه شریف معرفی می‌کند.

آیا برای ثبت ایده باید تیم کامل باشد؟

خیر، برای ثبت ایده در سامانه ستاک نیاز به تکمیل تیم نیست و می توانید روی کمک ما برای تکمیل تیم خود حساب کنید. ولی برای پذیرش در شتابدهنده شریف باید بیشتر از یک نفر باشید.