راه‌اندازی استارتاپ در شرایط بد اقتصادی
۸ آبان ۱۳۹۴
چرا افراد باهوش ایده های بدی دارند؟
۱۶ آبان ۱۳۹۴

مترجم: سعیده دهقانی

پاسخ مثبت است . بر اساس بررسی‌های Mintigo از میلیون‌ها کمپانی امریکایی بانوانی که در راس امور سازمان‌های بزرگ بوده‌اند عملکرد بهتری نسبت به مردان داشته‌اند . هم چنین این بررسی‌ها نشان داده‌اند که متاسفانه تنها در ۱۷ % از کمپانی‌ها زنان در جایگاه CEO  قرارگرفته‌اند .

درآمد به ازای هر کارمند برای شرکت‌هایی با حداکثر ۱۰۰۰ نیرو برای CEOهای مرد بیشتر می باشد و در کمپانی‌های بزرگتر درآمد به ازای هر کارمند برای CEOهای خانم تا ۱۸% بیشتر‌از مردان بوده است . در حالی که این تحلیل تنها به ارائه داده‌های آماری بسنده کرده‌است تحقیقات بیشتر نشان داده اند که علت این پدیده احتمالا با هوش هیجانی افراد در ارتباط باشد .

بانوان CEO تمایل بیشتری به برقراری ارتباطاتی موثرتر داشته و در تعامل با افراد عملکرد بهتری دارند در حالی که مردان شخصیتی عمل محور دارند و در مراحل ابتدایی شکل گیری سازمان می توانند موثرتر واقع شوند .

تفاوت در نوع فعالیت

بانوان CEO در کمپانی‌های B2C و مردان در کمپانی‌های B2B عملکرد بهتری دارند . در واقع در سازمان‌هایی که در آن‌ها زنان در جایگاه CEO قرار دارند بازاریابی قوی‌تر و روابط‌عمومی PR )  (و برنامه‌ریزی رویدادها بهتر خواهد بود . هم چنین این سازمان‌ها حضور پررنگ‌تری در فضای مجازی داشته‌اند. آمارها حاکی از آن است که غالب بانوان CEO در مراکز خدماتی و مردان در سازمان‌های تولیدی فعالیت می کنند .

تفاوت‌های جغرافیایی

اکثر بانوان CEO در آسیای شرقی، واشنگتن، مکزیک و ویرجینیا فعالیت می کنند در حالی که این آمار در یوتا (Utah) ،آیووا Iowa ) ( و ویسکانسین (Wisconsin) حداقل مقدار خود را دارد . این آمار در حالی است که پذیرش بانوان CEO در سرتا‌سر ایالات متحده روز به روز فراگیر‌تر می‌شود .

سخن پایانی :

CEO‌ها تعیین کننده‌ی خط و مشی یک سازمان هستند. در همین راستا جنسیت‌های مختلف می توانند از یکدیگر یاد‌ بگیرند . زن بودن یا مرد بودن از شما CEO بهتری نمی سازد اما باید بپذیریم تفاوت‌های غیر قابل انکاری در رویکرد‌های دو جنس وجود دارد. مهم آن است که با آموختن از یکدیگر روند رشد سازمانمان را تسریع بخشیم .

منبع: mintigo.com

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *