برگزاری نخستین دوره رویداد روند

Seo
کارگاه بازاریابی محتوا
۱ اسفند ۱۳۹۴
ستاک در نمایشگاه کار
شتابدهنده شریف در نمایشگاه کار شریف
۲۳ اسفند ۱۳۹۴

غزل عسکری

تکنولوژی مالی (Financial Technology  یا FinTech) واژه‌ای است که به تازگی در ایران به گوش می‌خورد. تکنولوژی مالی، صنعتی اقتصادی متشکل از شرکت‌هایی است که با استفاده از فن‌آوری، خدمات مالی کارآمدتری را ارائه می‌کنند. شرکت‌های فن‌آور مالی به طور کلی با هدف اصلاح در سیستم‌های مالی فعلی و شرکت‌های بزرگ که تکیه کمتری بر روی نرم افزار دارند، تأسیس شده‌اند.

اولین رویداد روند نیز به این موضوع اختصاص یافته بود که با توجه به جدید بودن این موضوع در ایران مخاطبان نسبتا زیادی را جذب کرد و به صورت کارگاه ۸ ساعته در دو هفته متوالی و برای دو گروه برای دانشجویان وعلاقه‌مندان این حوزه برگزار شد. هدف از برگزاری رویداد روند، آشنایی جامعه‌ی دانشگاهی به عنوان صاحبان کسب‌وکارهای نوآورانه‌ی آینده، با روندهای جدید در حوزه‌های مختلف مانند تکنولوژی، فرهنگی و اجتماعی، سیاسی و … می‌باشد. زیرا که آشنایی با این روندها متضمن خلق ایده‌های نو در پی فرصت‌های برآمده از این روندها است.

مدرسین این دوره، مهندس وحید شیرازی، مدیر واحد Private Equity شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان و مهندس عطا افتخاری، کارشناس Private Equity شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان بودند. در ابتدا درباره بازار‌های مالی مانند بازارهای سرمایه، نظام بانکداری، طلا و کالا، بازارهای خصوصی و … توضیح داده‌شد. همچنین فرایندهای کسب‌وکار مؤسسات مالی و مکانیزم‌های مرتبط با محیط کسب‌وکار معرفی شدند. در ادامه‌ی کارگاه به مسائلی که در تکنولوژی مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره شد. مواردی مانند پرداخت، وام‌ها، جابه‌جایی پول، سرمایه‌گذاری خرد، سرمایه‌گذاری بنگاهی و … . در این بخش نمونه استارتاپ‌ها یا شرکت‌های خارجی که حوزه کاریشان در این موارد می‌گنجید معرفی می‌شدند. این نمونه‌ها می‌توانستند برای شرکت‌کنندگان منشا ایده های نو باشند و با بومی‌سازی آن‌ها در ایران نیز مورد استفاده قرار گیرند.

از نکات مثبت این کارگاه ارائه مثال‌هایی در حوزه‌های صحبت شده بود که وجه کاربردی آن را بالاتر می‌برد. در این مثال‌ها امکان بومی‌سازی برخی از موارد مرتبط با تکنولوژی مالی بررسی می‌شد و حتی نظراتی درباره آن‌ها ارائه شد. همچین هماهنگی اساتید کارگاه با یکدیگر و مکمل بودن صحبت‌های آنان بر مفید بودن آن می‌افزود. سطح آگاهی نسبتا خوب شرکت‌کنندگان در این حوزه نیز بالا برنده بازده و در مواردی پیش برنده کلاس و بالا بردن وجه مشارکتی و کارگاهی آن بود.

این کارگاه را مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف با همکاری ستاک (ستاد توسعه‌ی ایده‌های کارآفرینانه) در دو گروه برگزار کرد. کارگاه گروه اول، روزهای سه‌شنبه ۲۰ بهمن و سه‌شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ از ساعت ۱۵ الی ۱۹ و گروه دوم در روز های  چهارشنبه ۲۱ بهمن و چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ از ساعت ۱۵ الی ۱۹در سالن جلسات مجتمع خدمات فناوری برپا بودند.

اگر شما هم جزو علاقه‌مندان به این حوزه هستید و ایده‌ای دراین زمینه دارید، منتظر استارتاپ‌تریگر بهار باشید، زیرا که موضوع این برنامه هم تکنولوژی مالی خواهد بود.

در پایان توجه شما را به عکس‌های منتخب از این رویداد جلب می نماییم.

 

IMG_7268

 

IMG_7293

 


IMG_7304

 

IMG_8033

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *