تریگر
نخستین روز رویداد استارتاپ تریگر ۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۵
تریگر
سومین روز رویداد استارتاپ تریگر ۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۵

غزل عسکری

رویداد استارتاپ تریگر ۵ روز دوشنبه ۱۱ مرداد دومین روز خود را سپری کرد.

مانند روز گذشته مجری برنامه توضیحات کلی و ضروری رویداد را یادآور شد و به مسابقه‌ای اشاره کرد که در کانال رویداد قرار داده‌شده است. این مسابقه ویژه شرکت‌کنندگان است و شامل دو سؤال می‌باشد که می‌توان آن‌ها را در کانال تلگرام رویداد استارتاپ تریگر با #مسابقه مشاهده کرد. سپس شرکت‌کنندگان به سمت محل برگزاری کارگاه حرکت کردند.

موضوع کارگاه این روز «داده‌های عظیم و استارتاپ‌های مالی» بود. تدریس کارگاه را آقای فرزاد خندان، مدیرعامل شرکت داده‌پردازی سیماگران، بر عهده داشت. داده‌های عظیم (Big Data) شامل داده‌ها به‌صورت عکس، فیلم، پیام فوری، تویت و … هستند که می‌توانند به‌صورت غیر ساختاریافته باشند و به‌منظور تحلیل‌های مختلف و تصمیمات هوشمند در جهت بهبود کسب‌وکار شرکت‌ها و سازمان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طور عمده در بیگ‌دیتا حجم (volume)، سرعت (velocity)، تنوع (variety) و عدم اطمینان بالایی وجود دارد و همین امر نوع نگاه به این مقوله را مشخص می‌کند. مرورگرهای اینترنت، موتورهای جستجو، موبایل‌های هوشمند، تبلت‌ها، اپلیکیشن‌ها و … قابلیت جمع‌آوری بیگ‌دیتا را دارند. سپس در مورد فناوری‌های این حوزه صحبت شد. از جمله آن‌ها می‌توان به ذخیره‌سازی داده، پردازش و ذخیره‌سازی توزیع‌شده، بانک‌ها اطلاعاتی جدید، امنیت داده در حین حفظ کارایی و سرعت پردازش، بازبینی و تمیز کردن داده‌ها، سامانه تحلیل داده‌ها و تجمیع داده‌ها با نگرش جدید اشاره کرد. در آخر نیز شرکت‌کنندگان سؤالات خود را با مدرس کارگاه مطرح کردند.

IMG_9995

پس از پایان کارگاه و پذیرایی، شرکت‌کنندگان آماده شنیدن سخنان مهمانان شدند. مهمانان امروز

  • حبیب الله فدایی- رئیس سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان
  • علی لطفی- معاون سرمایه‌گذاری شرکت تأمین آتیه مسکن
  • حمیدرضا سعد الله- مدیرعامل و از سهام‌داران شرکت هوشمند سامانه همیان
  • علی قاسم نژاد- مدیر سرمایه‌گذاری سبد گردان نوین نگر آسیا

بودند. نکته‌ای که اغلب مهمانان آن را توصیه کردند، سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سرمایه، به‌ویژه برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی، بود.

IMG_0077

طبق روال روز گذشته، حسن ختام روز دوم ملاقات سریع (Fast Meeting) بود و به این ترتیب شرکت‌کنندگان با دید بازتری نسبت به روز اول سالن را ترک کردند.

 

ما را دنبال کنید و در جریان اخبار مربوطه قرار بگیرید:

۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۴۹                      ۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۶

telegram    کانال تلگرام استارتاپ تریگر

telegram   کانال تلگرام ما

instagram   صفحه‌ی اینستاگرام ما

twitter   صفحه‌ی توییتر ما

ما را با هشتگ StartupTrigger# دنبال کنید.

2 دیدگاه ها

  1. فاطمه گفت:

    لطفا پاورپوینت مربوط به روز اول و دوم را برای اعضا ارسال بفرمایید.
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *