تریگر
دومین روز رویداد استارتاپ تریگر ۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۵
تریگر
چهارمین روز استارتاپ تریگر ۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۵

نازنین علی دوست سلیمی

سومین روز رویداد استارتاپ تریگر ۵، روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد برگزار شد.

پس از توضیحات مجری در ابتدای برنامه، شرکت‌کنندگان به سمت محل برگزاری کارگاه هدایت شدند. موضوع کارگاه امروز «آشنایی با امنیت و COREBANKING در سیستم بانکی» و مدرس آن، آقای رضا گنجی، مدیرعامل زیرساخت شرکت توسن بود. ایشان ابتدا توضیحاتی راجع به مفاهیم زیرساخت و مشتری‌های شرکت خود که اغلب بانک‌های خصوصی هستند، ارائه داد و تأکید زیادی بر اهمیت امنیت، به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور در سیستم بانکداری داشت. به دنبال مفاهیم امنیتی، به توضیح انواع حملات که تهدیدکننده‌ی امنیت هستند و راه‌های دفع این حملات پرداخته شد. در واقع حملات به ۴ نوع اصلی تقسیم می شوند: masquerade،reply modification، denial of service. در مورد انتقال داده‌های مهم، سعی بر این است که به‌جز گیرنده، دیگران نتوانند به این اطلاعات دست یابند. طبق گفته‌ی آقای گنجی، یکی از راه‌های ساده برای دستیابی به این هدف، استفاده از رمزنگاری با کلید عمومی (general key) یا کلید خصوصی (private key) است که به دو نوع متقارن و نامتقارن تقسیم می‌شود. روش متقارن، یعنی روشی که در آن کلید مورد استفاده برای رمزگذاری با کلید مورد استفاده برای رمزگشایی یکسان است. در مقابل، در روش نامتقارن، کلید مورد استفاده برای رمزگذاری با کلید مورد استفاده در رمزگشایی متفاوت است.

استفاده‌ی مدرس محترم از ویدئو پروژکتور و تخته از یک‌سو و پرسش‌های شرکت‌کنندگان از سوی دیگر، کارگاهی پویا و پربار شکل داد. ایشان هم‌چنین با معرفی کتاب و سایت‌هایی، شرکت‌کنندگان را به مطالعه بیشتر در مورد موارد ذکرشده در کارگاه، تشویق کردند.

IMG_0180

پس از پایان کارگاه، جناب آقای دکتر ستاری- معاون علمی فناوری ریاست جمهوری، دکتر فتوحی- رئیس دانشگاه صنعتی شریف، دکتر تجریشی- معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و مهندس دهبیدی پور- مدیر مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته و مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، از این رویداد دیدن کردند.

IMG_0271

سپس شرکت‌کنندگان به شنیدن سخنان مهمانان ویژه دعوت شدند. آقایان:

  • فرهنگ حسینی- معاون سرمایه‌گذاری اقتصادی هولدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری
  • محمد قاسمی- رئیس هیئت‌مدیره شرکت تحلیل‌گر امید و رئیس هیئت‌مدیره شتاب‌دهنده فارابی
  • حسن کاظم‌زاده- مدیر ارزش‌گذاری و سبد گردانی تأمین سرمایه شرکت لوتوس پارسیان
  • ناصر غانم‌زاده- بنیان‌گذار گروه استارتاپ ایران و سایت CO

مهمانان برنامه بودند. بیان صریح و طنزآلود آقای غانم‌زاده و اینکه تصمیم داشت به‌رغم دیگران راجع به ‌سختی‌های راه کارآفرینی صحبت کند، باعث تمایز ایشان از سایرین شد.

در پایان، برنامه ملاقات سریع (Fast meeting) صورت گرفت و مجری برنامه ذکر کرد که با توجه به فرصت کم باقیمانده تا اختتامیه، شرکت‌کنندگان سعی کنند هر چه سریع‌تر با ایده‌های یکدیگر آشنا شده و هم‌گروهی‌های خود را پیدا نمایند.

ما را دنبال کنید و در جریان اخبار مربوطه قرار بگیرید:

۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۴۹                      ۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۶

telegram    کانال تلگرام استارتاپ تریگر

telegram   کانال تلگرام ما

instagram   صفحه‌ی اینستاگرام ما

twitter   صفحه‌ی توییتر ما

ما را با هشتگ StartupTrigger# دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *