تریگر
پنجمین روز استارتاپ تریگر ۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۵
عکس یادگاری تریگر ۵
گزارش استارتاپ تریگر پنج
۱۷ مرداد ۱۳۹۵

ششمین روز رویداد استارتاپ تریگر ۵ در تاریخ جمعه ۱۵ مرداد با داوری نهایی ایده‌ها همراه بود.

از صبح تیم‌ها روی بوم‌های کسب‌وکار و ارائه خود کارکردند و آن‌ها را تا ظهر تکمیل نمودند. در سالن برگزاری رویداد از شبکه نسیم، واحد مرکزی خبر، شبکه خبر، کلیک آنلاین و فیلم‌بردارانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند و از رویداد گزارش تهیه کردند. تا پیش از آماده شدن فایل ارائه، شرکت‌کنندگان از منتورها راهنمایی می‌گرفتند تا طرح خود را هرچه بهتر آماده نمایند و از تمام لحظات استفاده کردند. بعد از آن نوبت به رقابت مقابل داوران رسید.

photo_2016-08-06_00-58-01

داوران این دوره از رویداد آقایان:

 • مهدی سادات، مدیرعامل صندوق توسعه صادرات و فناوری شریف
 • عباس ترابی، رئیس مرکز مطالعات تکنولوژی شریف
 • حمیدرضا سعد الله، مدیرعامل و از سهامداران شرکت هوشمند سامانه همیان
 • رضا قربانی، مدیر گروه رسانه‌ای شفق
 • حامد ساجدی، عضو هیئت‌مدیره شرکت طنین پرداز پاسارگاد و مدیرعامل شرکت پیشگامان امین پاسارگاد (شناسا)

بودند. هر تیم می‌توانست برای مدت پنج دقیقه ایده خود را ارائه دهد و پنج دقیقه نیز برای پرسش و پاسخ داوران در نظر گرفته‌شده بود. داوران ضمن سؤال پرسیدن، بعضاً مسائلی را مطرح می‌کردند که می‌توانست برای نقشه راه آینده تیم‌ها راه گشا باشد.

بعد از پایان جلسه ارائه، داوران با یکدیگر مشورت کردند. پس از اتمام این مرحله، مراسم اختتامیه آغاز شد. ابتدا برنده مسابقه‌ای که در کانال تلگرام رویداد استارتاپ تریگر و در قالب دو سؤال قرارگرفته بود اعلام شد. دبیر رویداد، آقای مسعود حاج‌هادیان از همه تشکر کرد و هدف برگزاری این رویداد را فراهم آوردن شرایط مشابه یک محیط استارتاپی عنوان کرد. سپس اعلام کرد که ۱۴ مهمان و بیش از ۲۵ منتور در رویداد حضور داشتند. از حامیان برنامه مرکز رشد و فناوری‌های پیشرفته، مرکز کارآفرینی، شتاب‌دهنده شریف، وی سی کاپ و شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان نیز تشکر شد. تقدیر از کادر اجرایی به شیوه‌ای متفاوت و با دعوت کردن از آن‌ها برای آمدن روی سن صورت گرفت. همچنین آقای حاج هادیان نوید برگزاری نشستی با موضوع بورس و بازار سرمایه را در هفته‌های آتی داد. داوران نیز بیانیه خود که حاوی نکات مورد نیاز تیم‌ها در آینده بود را خواندند.

photo_2016-08-06_16-04-03

درنهایت اسامی سه تیم برنده اعلام شد:

تیم اول: Bite Coin که یک کیف پول مجازی است که می‌خواهد دنیای مارکتینگ را در اپلیکیشن‌های موبایل تغییر دهد. به کمک اپلیکیشن Bite Coin افراد می‌توانند به سایر اپلیکیشن‌ها دسترسی یافته و سپس سکه دریافت کنند و آن‌ها را هزینه کنند.

تیم دوم: استارتاپ شاخص که استراتژی‌های معاملاتی را به کد تبدیل می‌کند. به کمک شاخص می‌توان موقعیت‌های خریدوفروش سهام را به‌صورت خودکار تشخیص داد. شاخص با ایجاد این بستر امکانات زیر را برای معامله‌گر فراهم می‌کند:

– بک تست گرفتن استراتژی روی نمادهای موجود

– مقایسه میزان موفقیت استراتژی در هر نماد

– اطلاع‌رسانی در زمان وقوع سیگنال‌ها درکل نمادها

– خودکار کردن معاملات بر مبنای استراتژی

تیم سوم: Zulutu استارتاپی است که می‌خواهد کارت هدیه مجازی بفروشد. افراد و یا سازمان‌ها برای مناسبت‌های مختلف در هر زمان می‌توانند از امکانات این سایت برای اهدای هدیه استفاده کنند.

تیم‌های اول تا سوم به ترتیب برنده ۲٫۵ میلیون تومان، ۱٫۵ میلیون تومان و یک‌میلیون تومان شدند. داوران اعلام کردند فاصله به‌ویژه بین ۶ تیم اول بسیار کم بوده و سطح حداقل ۱۰ طرح را مناسب دانستند. در ادامه از داوران نیز تقدیر شد.

photo_2016-08-06_16-06-50

photo_2016-08-06_16-06-41

photo_2016-08-06_16-06-43

اسامی دیگر تیم‌ها به ترتیب ارائه در زیر آمده است:

 1. Stockler: فیلتر اخبار بازار سرمایه
 2. ساخت ما: انجام crowd funding بر روی ایده‌های استارتاپی دانشجویی و پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی
 3. فرا تیم: نسل نوین پردازش اطلاعات مالی، جمع‌آوری و پردازش داده‌های مالی و ارائه الگوریتم‌ها معادلاتی مبنی بر هوش مصنوعی
 4. Phindo (بخشش انسان دوستان): خودکار کردن معاملات بر مبنای استراتژی
 5. پکا (پرداخت کارتی آسان): تسریع پرداخت اینترنتی از طریق گوشی همراه
 6. Teleshop: پلتفرم ایجاد فروشگاه‌های کوچک و بزرگ مجازی از طریق جمع‌آوری داده‌های کلان (Big Data) و بازاریابی، در فضای آشنای پیام‌رسان (Messanger) و ایجاد محیط هوشمندانه برای خرید آسان کاربران
 7. fam lend: صندوق وام‌های خانوادگی با پشتوانه
 8. هایزنبرگ: ایده تولید نرم‌افزار اندروید جهت مشارکت بیشتر افراد جامعه در «بازار سرمایه»
 9. دیده بان: استفاده از تفکر جمعی با استفاده از اعتبار سنجی برای پیش‌بینی مسائل اقتصادی در زمینه بورس، قیمت طلا، نفت و…
 10. بیمه یار: سامانه مقایسه و ارائه پیشنهاد به بیمه گذران و بیمه گران به همراه ارائه خدمات آنلاین فروش و فروش طبقه‌بندی‌شده اطلاعات به بیمه گران
 11. عرش: ارائه تحلیل و پیشنهاد پیرامون بازار بورس
 12. ۴ دیواری: کمک به ارتباط بین بانک‌ها و فروشندگان و خریداران املاک
 13. FinExpert: سیستم مشاوره و پیشنهادی امور مالی

photo_2016-08-06_00-29-31

مدیر شتاب‌دهنده شریف، خانم مونا ناصری، نیز پس از اهدای جوایز روی سن آمد و این نوید را به شرکت‌کنندگان داد که تا دو ماه تیم‌ها می‌توانند از جلسات منتورشیپ که برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده است بهره‌مند شوند و ایده خود را به‌جایی برسانند که به بتوان روی آن سرمایه‌گذاری کرد. نکته جالب‌توجه دیگر ذکر این مطلب بود که داوران سرمایه‌گذار بودند و درواقع شرکت‌کنندگان در مقابل سرمایه‌گذاران ایده‌های خود ارائه کرده بودند که این امر می‌تواند روند پیشرفت آنان در این حوزه را با سرعت متفاوتی پیش ببرد. خانم ناصری نیز از شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان که جزو شرکت‌های بخش خصوصی محسوب می‌شود، بابت این همکاری تشکر کرد. در آخر از تمام حاضران خواست برای گرفتن عکس یادگاری روی سن بیایند.

به‌این‌ترتیب، پنجمین رویداد استارتاپ تریگر به پایان رسید، اما شرکت‌کنندگان هنوز می‌توانند این مسیر را ادامه دهند تا به آنچه مدنظرشان است، باراهنمایی‌های افراد آشنا به این حوزه، دست پیدا کنند.

photo_2016-08-06_17-04-42

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *