تریگر
تکمیل ثبت نام استارتاپ تریگر ۵
۴ مرداد ۱۳۹۵
تریگر
دومین روز رویداد استارتاپ تریگر ۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۵

غزل عسکری

پنجمین رویداد استارتاپ تریگر از روز یکشنبه ۱۰ مرداد همراه با کارگاه و با حضور مهمانان ویژه آغاز شد.

IMG_7301

ابتدا به شرکت‌کنندگان پک‌هایی شامل بروشور معرفی رویداد و اسپانسر رویداد، شرکت لوتوس پارسیان، و لیوان داده شد. برنامه با سخنان مجری پیرامون رویداد آغاز شد. بعد از آن، اولین کارگاه با عنوان «مورد کاوی مدل کسب‌وکارهای استارتاپ‌های موفق فین‌تک دنیا» شروع شد. مدرسان این کارگاه آقایان عطاالله افتخاری، کارشناس ارشد شرکت سرمایه لوتوس پارسیان در زمینه سرمایه‌گذاری جسورانه، و وحید شیرازی، مدیر سابق Private Equity در شرکت سرمایه لوتوس پارسیان، بودند. ابتدا در مورد فین‌تک و چیستی آن صحبت شد. تکنولوژی مالی (FinTech) از ترکیب کاربردهای فناوری در راستای بهبود کارایی سیستم­ها و ایجاد خدمات جدید در حوزه مالی بهره‌ می‌گیرد.

با توجه به زمینه کاری و تحصیلی اغلب شرکت‌کنندگان با مباحث تکنولوژیک و ِآشنایی اندک آن‌ها با زمینه مالی، توضیحات بیشتری درباره این موضوع داده شد و مباحث مالی بازتر شدند: سیستم مالی شامل مؤسسات مالی، بازارهای مالی و کارکرد مالی است که با ذکر مثال و جزییات، این موضوعات توضیح داده شدند. برای کار در زمینه فین‌تک نیاز به چهار رکن مهم است که شامل تکنولوژی مالی خلاقیت و شناخت قوانین می‌شود. موضوعاتی که در حوزه فین‌تک در ایران قابلیت کار بر روی آن‌ها وجود دارد مبحث بعدی بودند. این حوزه‌ها شامل پردازش اطلاعات مالی، پرداخت و وام و مدیریت سرمایه هستند که به ترتیب استارتاپ‌های Betterment، Lending Club و ATRAP برای هر حوزه معرفی شدند. از نکات جالب و مورد توجه کارگاه نظراتی بود که مدرسان کارگاه حین ارائه برای راه‌اندازی استارتاپ پیشنهاد می‌کردند که می‌تواند برای انتخاب موضوع و نوشتن بیزینس مدل در روزهای مسابقه رویداد بسیار مفید باشد.

IMG_7317

پس از پایان کارگاه شرکت‌کنندگان سؤالات خود را از مدرسان پرسیدند؛ اما این تازه آغاز مسیری بود که در راه فین‌تک شروع‌شده بود. پس از پذیرایی شرکت‌کنندگان به سخنان مهمانان برنامه گوش دادند. مهمانان این روز آقای مصطفی محسنیان – مدیر تولید و کنترل کیفیت ایران ارقام، آقای ابراهیم حسینی نژاد- معاون عملیات پرداخت الکترونیک سامان و آقای همایون محبوبی- از بنیان‌گذاران توسن بوم بودند. ابتدا هر مهمان توضیحی مختصر از کسب‌وکار و زمینه کاری و فرصت‌های موجود شرکت داد. سپس شرکت‌کنندگان سؤالات خود را از آنان در فضایی که برای مهمانان ویژه در نظر گرفته‌شده بود، می‌پرسیدند.

پایان‌بخش برنامه این روز ملاقات سریع (Fast Meeting) بود. در این بخش شرکت‌کنندگان دو به دو مقابل هم قرار می‌گیرند و در مدت‌زمان ۹۰ ثانیه فرصت دارند تا رزومه‌ای از خود و ایده ارائه کنند. هدف از برگزاری این بخش تمرین ارائه برای شرکت‌کنندگان و آشنایی آن‌ها با یکدیگر است. این برنامه در روزهای دیگر نیز ادامه خواهد داشت تا آن‌ها با دید بهتری هم‌تیمی‌های خود برای دو روز آخر رویداد را انتخاب نمایند.

۲۰۱۶۰۷۳۱_۱۹۳۹۵۹

ما را دنبال کنید و در جریان اخبار مربوطه قرار بگیرید:

۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۴۹                      ۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۶

telegram    کانال تلگرام استارتاپ تریگر

telegram   کانال تلگرام ما

instagram   صفحه‌ی اینستاگرام ما

twitter   صفحه‌ی توییتر ما

ما را با هشتگ StartupTrigger# دنبال کنید.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *