تریگر
سومین روز رویداد استارتاپ تریگر ۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۵
تریگر
پنجمین روز استارتاپ تریگر ۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۵

چهارمین روز رویداد استارتاپ تریگر ۵ روز چهارشنبه ۱۳ مرداد، همراه با تیم‌سازی شرکت‌کنندگان برگزار شد.

آخرین کارگاه رویداد با عنوان «ارائه ایده به سرمایه‌گذار و نقشه مالی» پس از توضیحات مجری پیرامون این روز و دو روز آینده، توسط جناب آقای شهرام صادقی ارائه شد. آقای صادقی استارتاپ SoAmpil را در اروپا راه اندازی کرده است و هم اکنون در حال کار کردن بر روی استارتاپ APPSI در ایران می‌باشد. ایشان ابتدا توضیحی درباره معنای پیچینگ (pitching) داد: «پیچینگ توضیح خلاصه بیزنس پلن به‌صورت شفاهی است». سپس به منابع مالی که می‌توان از آن‌ها پول گرفت اشاره شد: خانواده، دوستان، سرمایه‌گذاران، وی‌سی‌ها (VCs)، سرمایه‌گذاران فرشته و بانک‌ها. در مورد توضیحات ارائه‌شده در پیچینگ (pitch deck) نیز باید درباره مواردی چون چیستی محصول، مشکلی که محصول حل می‌نماید، بازار آن، اعضای دخیل در تیم و … توضیح داد. از نکات مثبت این کارگاه ارائه مطالب برای دو حالت ارائه برای سرمایه‌گذار و ارائه در مسابقه و توضیحات مربوط به هر دو بخش بود. همچنین مثالی از مطالب موردنیاز و نکات لازم برای یک ارائه نیز گفته شد که به‌ویژه برای بخش مسابقه رویداد می‌تواند بسیار کمک‌کننده و کارآمد باشد.

مهمانان برنامه این روز آقایان:

  • پیمان اکبری- سرپرست IT ایران ارقام
  • جواد جوادی- معاون کل بانک خاورمیانه
  • علی‌اکبر رمضانی- مدیرعامل فناوران اطلاعات ذخیره

بودند. از جمله پیشنهادات مهمانان کار روی موارد سخت‌افزاری به‌منظور ردیابی عملکرد افراد به‌ویژه در جمع‌آوری داده برای بیمه‌ها بود. کار بر روی فناوری‌های پوشیدنی و ساخت ردیاب رفتار پر خطر راننده‌ها در حین رانندگی از جمله پیشنهادات بودند.

امروز برنامه فست میتینگ برگزار نشد، زیرا موعد تیم‌سازی و انتخاب عنوان ایده فرارسیده بود. حداقل تعداد نفرات برای تشکیل تیم سه نفر عنوان‌شد و تمام افراد باید اطلاعات تیم را در این شب تحویل واحد پذیرش می‌دادند تا تدارکات لازم برای روز پنج‌شنبه آماده شود. امروز در توضیحات مجری گفته شد، فردا تیم‌های تشکیل‌شده باید بوم کسب‌وکار خود را طراحی نمایند و برای دریافت اطلاعات می‌توانند به کتاب Technology Ventures From Idea to Enterprise که در کانال رویداد استارتاپ تریگر قرار داده‌شده، مراجعه نمایند. در زمان تیم‌سازی، صحبت‌های شرکت‌کنندگان با یکدیگر و منتورها به اوج خود در بین چند روز اخیر رسیده بود و تلاش برای یافتن بهترین ایده از بین ایده‌ها، مشهود بود که خود از فرا رسیدن فردایی پرشور خبر می‌داد.

ما را دنبال کنید و در جریان اخبار مربوطه قرار بگیرید:

۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۴۹                      ۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۶

telegram    کانال تلگرام استارتاپ تریگر

telegram   کانال تلگرام ما

instagram   صفحه‌ی اینستاگرام ما

twitter   صفحه‌ی توییتر ما

ما را با هشتگ StartupTrigger# دنبال کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *