ستاک در نمایشگاه کار
شتابدهنده شریف در نمایشگاه کار شریف
۲۳ اسفند ۱۳۹۴
branding
کارگاه برندینگ استارتاپ
۱۰ مهر ۱۳۹۵

گزارش سمینار کاربرد هوش مصنوعی در حوزه‌ی مالی، تجارت الکترونیک و بازاریابی دیجیتال

هوش مصنوعی موضوعی است که در سال‌های اخیر کاربردهای زیادی پیداکرده است و روی آن کار شده است. در هوش مصنوعی می‌توان با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری کارهایی که تا پیش از این نیاز به هوش انسانی مانند ادراک بصری، تشخیص گفتار، تصمیم‌گیری و … را انجام داد.

سمینار «کاربرد هوش مصنوعی در حوزه‌ی مالی، تجارت الکترونیک و بازاریابی دیجیتال» روز یکشنبه، ۱۴ شهریورماه ۹۵ از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در سالن جلسات مجتمع خدمات فناوری شریف برگزار شد. آقای وحید شیرازی، مدیر اسبق واحد سرمایه‌گذاری خصوصی شرکت تأمین سرمایه‌ی لوتوس پارسیان، ارائه این سمینار را بر عهده داشت.

photo_2016-08-29_09-41-27ابتدا درباره هرم داده، اطلاعات، دانش و خرد (DIKW Pyramid) توضیحاتی داده شد. در این هرم ارتباط بین این موارد نشان داده‌شده است که از دیتا ماینینگ (Data Mining) می‌توان در آن استفاده کرد. دیپ لرنینگ (Deep learning) موضوع جدیدی است که می‌توان با استفاده از آن الگوها را شناسایی کرد و با آن بسیاری از کارها را به‌گونه‌ای دیگر و با به کار بردن هوش مصنوعی انجام داد. این موارد در بازار مالی نیز قابل مشاهده هستند و  روند رو به رشدی دارند.

در ادامه نیز روی موارد مالی مانند، مؤسسات مالی، بازارهای مالی و کارکردهای مالی توضیح داده شد. مثال‌های عینی از شرکت‌های فعال در این حوزه‌ها مانند kensh، persado و  limited liability company (LLC)  زده شد. ضمن ارائه توضیحات پیرامون کار این شرکت‌ها، عوامل موفقیت آن‌ها نیز برشمرده شد که به وجه کاربردی مطالب گفته‌شده می‌افزود.

در حین برگزاری سمینار شرکت‌کنندگان نظرات خود پیرامون توضیحات را بیان می‌کردند و در آخر سمینار نیز آن‌ها سؤالات خود را مطرح کردند.

photo_2016-09-05_23-38-49

ما را دنبال کنید:

۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۴۹                      ۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۶

telegram   کانال تلگرام ما

instagram   صفحه‌ی اینستاگرام ما

twitter   صفحه‌ی توییتر ما

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ el_class=”postsidebar”][vc_wp_custommenu nav_menu=”421″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”author-post”][vc_column width=”1/2″ el_class=”Author-boxtwo” css=”.vc_custom_1470252057180{margin-top: 15px !important;}”][vc_column_text]غزل عسکری هستم ورودی سال ۱۳۹۲ رشته شیمی دانشگاه صنعتی شریف و در زمینه های مختف از جمله نگارش خبر و گزارش و انجام امور مستندسازی با مجموعه ستاک همکاری دارم.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ el_class=”Author-boxthree”][vc_column_text el_class=”Author-name” css=”.vc_custom_1470369668253{margin-top: 20px !important;margin-bottom: 10px !important;}”]

غزل عسکری

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1470503308684{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 10px !important;}”]linkedin-logo--innovativa[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ el_class=”Author-boxone”][vc_single_image image=”7232″ img_size=”100×100″ alignment=”center” el_class=”Author-pic”][/vc_column][/vc_row]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *