تریگر
گزارش روز سوم ششمین دوره‌ رویداد استارتاپ تریگر
۲۳ اسفند ۱۳۹۵
تریگر
گزارش روز ششم ششمین دوره‌ استارتاپ تریگر
۲۳ اسفند ۱۳۹۵

گزارش روز چهارم ششمین دوره‌ی رویداد استارتاپ تریگر

چهارمین و آخرین روز از کارگاه‌های استارتاپ تریگر دانشگاه صنعتی شریف روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۵ در هال تالارها برگزار شد.

شرکت‌کنندگان با هدایت مجریان مجموعه در آخرین کارگاه که در رابطه با ارائه‌ی ایده به سرمایه‌گذار و نقشه‌ی مالی بود و توسط مدرس پرتوان کارگاه، جناب آقای شهرام صادقی دانش آموخته‌ی برجسته‌یFundamental Analtsis  از دانشگاه NYU برگزار شد، شرکت کردند.

در این کارگاه به نحوه‌ی برخورد با سرمایه‌گذاران و تکنیک‌های ارائه‌ی ایده به سرمایه‌گذار پرداخته شد. ایشان انواع سرمایه‌گذاران برای استارتاپ‌ها را معرفی و درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد آن‌ها توضیحات کاملی را ارائه کردند. همچنین خاطر نشان کردند که چگونه می‌توان سرمایه‌گذار مناسب و مختص هر استارتاپ را شناسایی کرد. ایشان در بخش بعدی کارگاه خود ترفندها و ویژگی‌های ارائه‌ی شفاهی را نیز به طور کامل توضیح دادند.

img_8218در ادامه، سخنرانی‌های سه مهمان ویژه برگزار شد.

در بخش اول جناب آقای بهنام طالبی مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در رابطه با نحوه‌ی حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های این مرکز توضیحات مربوطه را به حضار ارائه کردند و آن‌ها را از فرصت‌های موجود در این زمینه آگاه ساختند.

سپس جناب آقای سعید دهقانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه‌ی سامانه‌ی مانا اریکا در رابطه با جمع آوری دیتا از طریق فناوری‌های نوین (بلوتوث) و همچنین بازار خرید و فروش دیتا توضیحات دقیقی را برای شرکت‌کنندگان ارائه کردند و در نهایت جناب آقای حسین علاقه‌مندان مدیر برنامه‌ریزی و توسعه‌ی خدمات مالی شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن به موضوع فین‌تک و نحوه‌ی سرمایه‌گذاری بانک صنعت و معدن پرداختند.

img_8458در بخش پایانی امروز، افراد با شناختی که در جلسات ملاقات سریع (fast meeting) از سوابق و توانایی‌های یکدیگر بدست آورده‌بودند هم‌تیمی‌های خود را از بین شرکت‌کنندگان انتخاب کردند و تیم خود را تشکیل دادند و با انتخاب سرپرست و تعیین دقیق عنوان ایده‌یشان برای شروع رقابت نهایی در روز آینده آماده شدند.

ویراستار: یاسمن حسینی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *