گزارش استارتاپ تریگر هفت – روز اول

کارگاه مذاکره و موافقت نامه استارتاپ‌ها شتابدهنده شریف
گزارش کارگاه سرمایه‌گذار-استارتاپ…
۱۹ تیر ۱۳۹۶
تریگر
گزارش استارتاپ تریگر هفت – روز دوم
۱۹ تیر ۱۳۹۶

گزارش روز اول هفتمین دوره رویداد استارتاپ تریگر-استارتاپ سبا ۱

در روز شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶، اولین روز هفتمین دوره استارتاپ تریگر- استارتاپ سبا ۱ در محل پژوهشکده‌ی علوم و فناوری انرژی شریف برگزار شد.

شرکت‌کنندگان بعد از ورود به محل برگزاری رویداد، ابتدا به بخش پذیرش مراجعه نمودند و پس از دریافت کارت و بسته‌ی در نظر گرفته‌شده، از رزومه‌های شرکت‌کنندگان و مدرسان بازدید نمودند و به مطالعه‌ی آن‌ها پرداختند.

پس از برگزاری مراسم افتتاحیه، کارگاه تحقیقات بازار با حضور علی‌اکبر فائق به‌عنوان مدرس تشکیل شد. ایشان در ابتدا ایده را به‌عنوان آغازکننده‌ی استارتاپ معرفی نمودند و در ادامه تفاوت تفکر استارتاپی با شرکت‌های بزرگ از شرکت‌کنندگان سؤال نمودند.

مدرس کارگاه بیان نمودند که به دلیل نیاز بازار، ایده را باید از بازار گرفت و افزودند که در رد یا قبول آن، بازار تعیین‌کننده است و همچنین ما باید دنبال نیازهایی باشیم که مرتفع شدنشان احتیاجی به جابه‌جایی مرزهای دانش و اختراع جدید نداشته باشد.

در ادامه علی‌اکبر فائق با اشاره به MVP(minimum viable product) آن را حداقل محصول قابل‌عرضه تعریف نمودند و همچنین به مفهوم STP(Segmentation Targeting Positioning) به‌عنوان فرایند تقسیم بازار به گروه‌های کوچک‌تر با انتخاب بازار هدف مناسب و جایگاه سازی در بازار هدف (یافتن جایگاهی متمایز در ذهن مصرف‌کنندگان هدف نسبت به محصولات رقیب) پرداختند. بعد از اتمام کارگاه از شرکت‌کنندگان پذیرایی صورت گرفت و سپس بخش پنل VIP آغاز شد.

استارتاپ تریگر ۷ روز اول

در بخش پنل VIP، دو مهمان ویژه خانم قمیان و آقای حسن‌پور، هرکدام حدود ۷ دقیقه تجربه کاریشان را در اختیار شرکت‌کنندگان قراردادند و بعد از سخنرانی شرکت‌کنندگان با مهمان صحبت نمودند و از آن‌ها بازخورد گرفتند.

استارتاپ تریگر ۷ روز اول

بخش آخر برنامه، فست میتینگ باهدف تسهیل پروسه تیم سازی و آشنایی شرکت کنندگان با یکدیگر است. هر نفر در فست میتینگ فرصت این را دارد که در ۹۰ ثانیه ایده خود را به فرد دیگر ارائه دهد و در روز آخر شرکت‌کنندگان هم‌تیمی خود را انتخاب می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *