گزارش استارتاپ تریگر هفت – روز سوم

کارگاه رابط کاربری ویژه شتابدهنده شریف و ستاک
گزارش کارگاه UI/UX
۲۰ تیر ۱۳۹۶
تریگر
گزارش استارتاپ تریگر هفت – روز چهارم
۲۲ تیر ۱۳۹۶

گزارش روز سوم هفتمین دوره رویداد استارتاپ تریگر-استارتاپ سبا ۱

در روز دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶، سومین روز از هفتمین دوره استارتاپ تریگر- استارتاپ سبا ۱، شرکت‌کنندگان از موزه‌ی دفاع مقدس که دارای سیستم BMS فوق پیشرفته می‌باشد، بازدید نمودند.

ابتدا شرکت‌کنندگان در پژوهشکده‌ی علوم و فناوری شریف حاضر شدند که شروع حرکت به سمت موزه حدود ساعت ۹ صبح بود. پس از رسیدن به مقصد، راهنمای موزه با اشاره به سیستم‌های BMS(سیستم‌های مدیریت ساختمان)، گفتند که سیستم مدیریت ساختمان به سیستمی اطلاق می‌شود که در یک ساختمان نصب‌شده و از طریق اجزای خودکنترل قسمت‌های مختلف ساختمان و نمایش خروجی‌های مناسب را برای کاربر امکان‌پذیر می‌نماید. به‌طورکلی هدف از استفاده از سیستم‌های BMS در یک ساختمان تطبیق شرایط کارکرد اجزای مختلف با توجه به شرایط محیطی و نیاز ساختمان در آن زمان است.

در قسمت دیگری از موزه نیز توضیحاتی توسط فرد مربوطه در مورد سیستم BMS نصب‌شده در موزه داده شد و گفته شد که در سیستم مدیریت ساختمان بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت و به‌صورت غیرارادی انجام می‌دهند توسط سیستم‌های هوشمند انجام می‌گردد که باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی شده و بعلاوه کاهش مصارف انرژی، کاهش هزینه‌های انرژی، کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد. با به‌کارگیری انواع حسگرها در داخل و خارج ساختمان و با به‌کارگیری یک سیستم واحد می‌توان به‌صورت لحظه‌ای، کنترل تمامی شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار داشت و از آن‌ها در جهت رسیدن به شرایط ایدئال استفاده کرد. به‌طور مثال اگر مشکلی برای هواسازهای این مجموعه پیش بیاید، این مشکل به‌صورت هشدار نمایش داده می‌شود. در هواسازها یک کانال رفت و یک کانال برگشت داریم که بر اساس فصل برنامه‌ای برای آن تعریف می‌شود. در ادامه افزودند سنسورهای اکسیژن کیفیت هوا را کنترل می‌کنند و در هواسازها سنسورهای مختلفی داریم ازجمله سنسورهایی که در اتاق‌های مختلف تعبیه‌شده و نشان‌دهنده‌ی دما می‌باشد و یا سنسورهایی که روی شیرهای آب گرم و سرد نصب شده است که میزان دمای آب را در فصل‌های مختلف نمایش می‌دهد.

فن‌هایی که در این سیستم استفاده‌شده، به حالت اتوماتیک کار می‌کنند یعنی می‌توان به آن‌ها زمان روشن و خاموش شدن را داد که این امر باعث صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود و همچنین سیستم‌های موتورخانه، شیر بای پس دارند که اگر دمای آب از حدی کمتر بود، فقط سیکل داخلی می‌چرخد.

استارتاپ تریگر ۷ روز سوم

ایشان در ادامه در مورد اکسس کنترلرها که بیشتر روی درها نصب‌شده بودند و همچنین پاورکنترل­ها که نشان‌دهنده‌ی توان مصرفی و سه فاز جریانی که توسط ترانسفورماتورها کشیده می‌شوند، مطالبی را ارائه نمودند.

در بخش بعدی به تفاوت BMS های چینی با سایر BMS های با امنیت بالاتر پرداخته شد.

در انتها شرکت‌کنندگان از باغ موزه دفاع مقدس که از ۷ تالار و یک قسمت انتهایی که به یاد دفاع مقدس تشکیل‌شده است، بازدید نمودند.

استارتاپ تریگر ۷ روز سوم

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *