گزارش استارتاپ تریگر هفت – روز هفتم

تریگر
گزارش استارتاپ تریگر هفت – روز ششم
۲۵ تیر ۱۳۹۶
دوره ایده‌آفرینی ستاک
پذیرفته‌شدگان دوره ایده‌آفرینی
۲۶ تیر ۱۳۹۶

گزارش روز هفتم هفتمین دوره رویداد استارتاپ تریگر-استارتاپ سبا ۱

روز جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، آخرین روز هفتمین دوره استارتاپ تریگر- استارتاپ سبا ۱، در محل پژوهشکده‌ی علوم و فناوری انرژی شریف برگزار شد.

در روز پایانی شرکت‌کنندگان همانند روز گذشته همراه با هم‌تیمی‌های خود که آن‌ها را در این رویداد پیداکرده‌اند، به رقابت با دیگر تیم‌ها پرداختند. ابتدا تیم‌ها برنامه مالی و زمانی ایده مورنظرشان را تهیه نمودند. پس از صرف صبحانه، مشغول به آماده‌سازی فایل ارائه‌ی خود به داوران شدند.

در ادامه بعد از تحویل فایل‌های ارائه توسط تیم‌ها به بخش پذیرش، قرعه‌کشی جهت مشخص شدن ترتیب ارائه‌ی گروه‌ها صورت گرفت.

پس از صرف ناهار و نماز، تیم‌ها، طبق ترتیب مشخص‌شده ایده‌های خود را در مقابل داوران، شرکت‌کنندگان و مهمانان ارائه نمودند.

داوران رقابت این دوره از رویداد:

١- آقای غلامعلی نجفی؛ رئیس هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های خدمات انرژی ایران

٢- آقای فرشاد ترابی؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه خواجه نصیر

٣- آقای رضا زرنوخی؛ مدیر صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران

۴- آقای امیرعباس نجفی؛ رئیس مرکز نوآوری و توسعه فناوری بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست

بودند.

استارتاپ تریگر ۷ روز هفتماستارتاپ تریگر ۷ روز هفتم

بعد از اتمام ارائه‌ی تیم‌ها، داوران مشغول به جمع‌بندی نتایج شدند که در این فرصت، محمدحسین قدسی راد، دانشجوی دکترای سیستم‌های انرژی پایدار در کشور پرتغال و بنیان‌گذار استارتاپ OptiShower در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی، در ارتباط با lean startup سخنرانی کردند.

ایشان گفتند که ما در دنیای استارتاپ ها با ذهنیات طرف نیستیم. بر اساس داده‌های واقعی صحبت کنید و هر حرفی را که می‌زنیم، تئوری و برداشت ذهنی نباشد. Lean methodology یعنی این‌که استارتاپ یک ایده‌ی نو است. یک ایده‌ی نو کسب‌وکار را برای شما به همراه یک بیزینس به همراه می‌آورد و این ایده نیاز دارد که تست شود. ۹۰ در صد استارتاپ ها شکست می‌خورند چون یک سری داده داریم ولی داده‌های ما اشتباه است و بر اساس یک سری ذهنیاتی داده را به محصول تبدیل کرده‌ایم که هیچ‌کدام واقعیت محض نبوده است.

استارتاپی موفق است که iterate را انجام بدهد. Business Canvas تابلوی کسب‌وکار شماست و برای کسب‌وکاری که پایدار شده است مناسب می‌باشد. Lean canvas به ما می‌گوید که مسئله و راهکار آن چیست و چه پارامترهایی را داریم و … ایشان در ادامه در مورد پنج عنوان Acousition, Activation,Retention, Revenue,Refer توضیحات بیشتری را بیان نمودند.

در قسمت بعدی مراسم اختتامیه با حضور داوران و مهمانان و شرکت‌کنندگان برگزار شد. ابتدا کلیپی که از قبل و بعد برگزاری رویداد ساخته‌شده بود، پخش شد. سپس به ترتیب دکتر امیرعباس نجفی، خانم مونا ناصری و دکتر صبوحی ایراد سخن کردند و در ادامه گروه‌های Home apy و GreenZi به‌عنوان گروه‌های شایسته‌ی تقدیر و گروه‌های digicycle و Enoff و تک دما به ترتیب به‌عنوان رتبه‌های اول و دوم و سوم معرفی شدند.

استارتاپ تریگر ۷ روز هفتم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *