کارگاه استارتاپ تریگر
کارگاه ضرورت و مقدمات بهینه سازی انرژی
۷ تیر ۱۳۹۶
تریگر
گزارش پیش کارگاه دوم هفتمین دوره رویداد…
۱۵ تیر ۱۳۹۶

گزارش پیش کارگاه اول هفتمین دوره رویداد استارتاپ تریگر-استارتاپ سبا ۱

روز یکشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۶ از ساعت ۱۵ تا ۱۷، پیش کارگاه اول هفتمین دوره رویداد استارتاپ تریگر-استارتاپ سبا ۱، باهدف آشنایی با مقدمات مباحث رویداد، در پژوهشکده‌ی علوم و فناوری انرژی شریف برگزار شد.

خانم مهندس برارزاده، مدرس کارگاه، مطالبی را در ارتباط با موضوع آشنایی با اصول مدیریت و بهینه‌سازی انرژی در بخش ساختمان شرح دادند.
در ابتدا خانم مهندس برارزاده تاریخچه‌ای از موضوع فوق را با اشاره به عناوینی ازجمله لزوم توجه به مدیریت انرژی، ضرورت توجه به بخش ساختمان، اثر ساختمان‌ها روی محیط‌زیست، وضعیت مصرف انرژی در بخش ساختمان در ایران و همچنین تحلیل مصرف انرژی در بخش ساختمان بیان نمودند.
در ادامه خانم مهندس برارزاده تعریفی از مدیریت انرژی از دیدگاه‌های مختلف را ارائه نمودند و مدیریت انرژی را یک بحث مدیریتی، اقتصادی و مهندسی برشمردند.
ایشان در راستای مدیریت انرژی از دیدگاه مدیریتی، گام‌هایی به شرح زیر را در ارتباط با روند اجرای مدیریت انرژی بیان نمودند:
  1.  مطالعه و ارزیابی وضعیت موجود
  2. تحلیل و ارزیابی سیستم
  3.  طرح‌ریزی
  4.  پیاده‌سازی سیستم
  5.  بررسی سیستم
  6.  بازنگری مدیریتی
    و همچنین انگیزش، سرمایه‌گذاری، سیاست‌گذاری، سیستم‌های اطلاعاتی و سازمان‌دهی را به‌عنوان مؤلفه‌های مدیریت انرژی از این دیدگاه معرفی کردند.

 

پیش کاراگاه استارتاپ تریگر ۷

خانم مهندس برارزاده، در بخش مدیریت انرژی از دیدگاه اقتصادی، در مورد هزینه‌های عملیاتی در سه ردیف مهم نیروی کار، مواد اولیه و بخش‌های انرژی (الکتریکی و حرارتی) صحبت کردند و نیز در بخش مدیریت انرژی از دیدگاه مهندسی، به مطالبی در حوزه‌ی ترمودینامیک پرداختند.
در ادامه خانم مهندس برارزاده با تأکید بر ممیزی انرژی، روش‌های آن را ممیزی عبوری، ممیزی استاندارد و ممیزی جامع برشمردند.
مدرس کارگاه، در بخش آخر برنامه، به کاربردهایی از ممیزی انرژی و نمونه‌ای اجرایی از ممیزی ساختمان و همچنین مطالبی در مورد سطوح جریان انرژی در بخش ساختمان پرداختند.
در قسمت آخر نیز از شرکت‌کنندگان در برنامه پذیرایی صورت گرفت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *