دارا خسروشاهی، مدیرعامل جدید اوبر

کارگاه طرح کسب و کار شتابدهنده شریف
کارگاه financial plan
۳۰ مرداد ۱۳۹۶
کارگاه سیرنگ شتابدهنده شریف
سلسله کارگاه‌های سیرنگ؛ سطح رفتار فردی
۱۲ شهریور ۱۳۹۶

دارا خسروشاهی مدیرعامل جدید اوبر شد؛ خبری که امروز نه‌تنها بازتاب گسترده‌ای در میان رسانه‌های ایرانی پیدا کرد بلکه رسانه‌های بزرگ جهانی نیز علاوه بر انتشار این خبر تحلیل‌های گوناگونی نیز از آن داشتند.
اما دارا خسروشاهی کیست و چرا به‌عنوان مدیرعامل جدید بزرگ‌ترین شرکت جهانی تاکسی‌یاب انتخاب شد؟
خسروشاهی کارشناسی مهندسی برق خود را در سال ۱۹۹۱ از دانشگاه Brown گرفت و بلافاصله در بانک سرمایه‌گذاری Allen & Company مشغول به کار شد. وی هفت سال بعد این شرکت را ترک کرده، مدتی در USA Networks و پس‌ازآن در IAC مشغول به فعالیت شد. در سال ۲۰۰۵ هنگامی‌که IAC شرکت مسافرتی Expedia را خریداری کرد تا قسمت مسافرتی پرتفوی آنلاین خود را شکل دهد، دارا به‌عنوان مدیرعامل این شرکت ارتقا یافت و به مدت دوازده سال در این مقام و به‌عنوان یکی از موفق‌ترین مدیران عامل در آمریکا باقی ماند. او در این مدت نقشی اساسی در گسترش جهانی Expedia در بیش از ۷۰ کشور و تبدیل شدن آن به بزرگ‌ترین شرکت مسافرتی آنلاین داشت به‌طوری‌که این شرکت پیشنهاد سهام ۹۰ میلیون دلاری خود را به‌عنوان جایزه در بخشی از قرارداد همکاری بلندمدت تا سال ۲۰۲۰ به وی اعطا کرد.

دارا خسرو شاهی
اما چرا هیئت‌مدیره اوبر دارا را به‌عنوان مدیرعامل جدیدش انتخاب کرد؟ فردی که دهه گذشته را در تلاش بوده تا یک‌قدم جلوتر از اخلالگرانی مثل airbnb و دیگر شرکت‌های این حوزه بایستد، تلاشی سخت که در نهایت به ثمر نشست.اما اکنون‌که دارا به‌عنوان مدیرعامل جدید اوبر انتخاب شده است باید در طرف دیگر بازی کند و یکی از اخلالگرترین تکنولوژی‌های دهه گذشته را رهبری کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *