اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام
اینفلوئنسر مارکتینگ، بازاریابی دهان به دهان و اینستاگرام
۸ شهریور ۱۳۹۶
روند تغییر ترکیب صنایع بورسی
۲۴ شهریور ۱۳۹۶

شروین پیشه‌ور کیست؟

 

هایپرلوپ، Uber، Airbnb  و Munchery همهی اسامی معروف، مشهور و جذابِ دنیای کارآفرینی امروز محسوب می‌شوند که هر یک در حوزه‌های متفاوتی مشغول به فعالیت هستند، اما آنچه همه آنها را به هم پیوند می‌دهد، وجود نام شروین پیشه‌ور در پشت صحنه آنهاست.

خانواده شروین همانند بسیاری از خانواده‌های ایرانی تمایل داشتند فرزندشان به سمت پزشکی و رشته‌های نزدیک به آن برود و به همین دلیل وی تحصیلات دانشگاهی خود را در زمینه بیولوژی سلولی در بِرِکلی به اتمام رساند. اما به جای دنبال کردن شغلی در این حوزه، راه کارآفرینی را پیش گرفت.

شروین پیشه‌ور امروزه به عنوان یکی از بزرگترین کارآفرینان، سرمایه‌گذاران خطرپذیر و فرشته‌‌ در آمریکا و جهان شناخته می‌شود، اما این عناوین چیزهایی نیستند که خود و خانواده او در نوجوانی رویای آن را در سر می‌پروراندند. خانواده شروین همانند بسیاری از خانواده‌های ایرانی تمایل داشتند فرزندشان به سمت پزشکی و رشته‌های نزدیک به آن برود و به همین دلیل وی تحصیلات دانشگاهی خود را در زمینه بیولوژی سلولی در بِرِکلی به اتمام رساند. اما به جای دنبال کردن شغلی در این حوزه، راه کارآفرینی را پیش گرفت.

 

 

شروین در ۲۳ سالگی  WebOS را راه‌اندازی کرد، اولین شرکتی که مرورگر با رابط ویندوز – مانند مفهوم سیستم عامل وب محور-را ایجاد کرد، و با این کار اولین قدم در حوزهی کارآفرینی را برداشت. تاسیس و هم‌بنیان‌گذاری استارتاپ‌ها و شرکت‌های مختلف، مدیریت قسمت‌های مختلف شرکت‌هایی که خودش تاسیس کرده بود، کار کردن در شرکت‌های سرمایه‌گذاری و در نهایت تاسیس شرکت سرمایه گذاری Sherpa Capital که علاوه بر سرمایهگذاری خطرپذیر، نقش مرکز رشد و خدمات مشاوره به استارتاپها را نیز بر عهده داشت، همه و همه تنها بخشی از فعالیتهای شروین پیشه‌ور در حوزه کارآفرینی بودند.

 

 همچنین وی با سرمایه گذاری‌های موفق به خصوص بر روی استارتاپ‌های معروفی همچون Uber،Airbnb  وMunchery  روز به روز موفقیتهای بالاتری کسب کرده و امروزه به فردی نام آور در این حوزه بدل شده ‌است.

 

برای دیدن پروفایل LinkedIn شروین پیشه ور اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *