روند تغییر ترکیب صنایع بورسی
۲۴ شهریور ۱۳۹۶
نکته ای برای اجرای کمپین های اینفلوینسر مارکتینگ
۲ مهر ۱۳۹۶

در سال ۲۰۱۲ همه خبرهایی که توییتر و اپل را به صورت مشترک در تیتر خود داشتند، از روابط حسنه این دو شرکت، همکاری‌های آن‌ها و حتی احتمال سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری اپل در توییر حکایت داشتند. همکاری این دو شرکت بزرگ و نامدار تا جایی پیش رفت که اپل، توییتر را در میان یکی از قابلیت‌های اصلی و هسته‌ای تلفن‌های همراه خود قرار داد و به طور متقابل توییتر کاملا خود را با اپل سازگار و همراستا کرد، امری که به نظر بسیاری از تحلیلگران قطعا بدون حضور علی روغنی به سادگی نمی‌توانست شکل بگیرد.


علی متولد ایران و بزرگ شده دالاس تگزاس است، دبیرستان خود را در مدرسه St. Mark تگزاس به پایان رساند و برای تحصیلات دانشگاهی راهی کالیفرنیا شد و کارشناسی خود را در رشته روابط بین‌الملل و کارشناسی ارشد خود را در رشته MBA از دانشگاه استنفورد دریافت کرد.

علی نه سال در قسمت مالی استودیوی انیمیشن سازی پیکسار، شرکتی که استیو جابز پیش از بازگشت به اپل بنا نهاده بود، کار کرد و شش سال از آن مدیریت ارشد مالی آن را برعهده داشت. در سال ۲۰۰۸ علی پیکسار را ترک کرد تا همین سمت را در توییتر بر عهده گیرد. سمتی که برای چهار سال با او بود تا مدیر ارشد عملیات توییتر شد تا در نهایت در سال ۲۰۱۴ توییتر را به مقصد Y Combinator اولین و بزرگترین شتابدهنده دنیا ترک کرد. علی در سالهای حضور خود در توییتر و با استفاده از روابطی که داشت توانست همکاری متقابل توییتر و اپل را شکل دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *