آشنایی با تکنولوژی Blockchain

۱۱ عامل اساسی در موفقیت استارتاپ
۱۴ بهمن ۱۳۹۶
۶ سوالی که قبل از پیوستن به یک استارتاپ باید بپرسید
۲۷ بهمن ۱۳۹۶

چرا روز به روز درباره­ ی تکنولوژی Blockchain  بیشتر می شنوید؟

همانطور که ما به سمت یک منبع ذخیره غیر­متمرکز انرژی حرکت می­ کنیم، پیچیدگی ایجاد ارتباط با افراد، برقراری توازن بین عرضه و تقاضا و پیگیری کسانی که تولید یا استفاده از آن را دارند، به یک چالش قابل توجه تبدیل می­ شود.

 

پیش ­بینی شده ­است که شبکه هوشمندی که باید ساخته شود تا همه این موارد را تسهیل کند، نیاز به زمان و سرمایه­ گذاری کلانی دارد.

اما مزیت نوآوری ­­های تکنولوژیکی این است که گاهی ­اوقات خودشان راه­ حل­ های جدیدی را ارائه می­ دهند.

 

راهی جدید برای به ­روزرسانی شبکه انرژی:

تکنولوژی Blockchain یک پاسخ مقرون­ به ­صرفه را برای به­ روزرسانی شبکه ­های قدیمی و سیستم­ های متمرکز فراهم می­ کند.

تکنولوژی Blockchain با هدف فراهم ­آوردن راهی انعطاف ­پذیر،  قابل اعتماد و مقرون­ به ­صرفه برای معاملات و تراکنش­های مالی و عملیاتی به ­وجود آمده ­است.

 

این کار می­ تواند موجب تسهیل امور گردد. به طورمثال می­ تواند به یک کسب ­و ­کار کمک کند که تولیداتی را که هنوز روی سایت آن­ها قرار دارد را به­ فروش برسانند.  یا به یک مشتری کمک کند که از یک منبع تامین انرژی به منبع تامین انرژی دیگری- با تمام اطلاعاتی که به آن­ها نیاز دارد- انتقال یابد.

 

اقتصاد سوخت­ رسانی از یک ماشین به ماشین دیگر

 Carsten Stocker، یکی از کارکنان شرکت مادر ما- Innology’s Innovation Hub- و یکی از بنیان­گذاران تکنولوژی Blockchain می ­گوید: ” فرضیه ما اقتصاد ماشین به ماشین است که به معنای آن است که ماشین ­ها خود تراکنش­ هایی را در بین خودشان انجام می ­دهند. تکنولوژی­ های اینترنتی غیرمتمرکز مانند Blockchain می تواند یک لایه تراکنشی برای آن باشد.”

 

تاکنون کمپانی Innogy، صدها ایستگاه شارژبرقی را در سراسر آلمان برای وسایل نقلیه الکتریکی راه­ اندازی کرده­ است.

این کار همراه با یک اپلیکیشن ویژه به کاربران این اجازه را می­ دهد تا نزدیک­ترین ایستگاه را برای شارژ خودرو­های خود بیابند و سپس به تبادل اطلاعات پرداخت و عملیاتی لازم برای تسهیل عملیات شارژکردن از طریق یک سیستم ایمن بپردازند.

 

این اپلیکیشن توسط Share & Charge  توسعه داده­ شده است که رانندگان وسایل نقلیه­ الکتریکی را به ایستگاه­ های شارژ این خودروها ارتباط می ­دهند – خواه این عملیات توسط یک کسب ­و کار مانند Innogy  انجام شود، خواه توسط افرادی که به دنبال کسب درآمد ازطریق اجاره­ دادن شارژرهای خود هستند- که همه این­ها توسط تکنولوژی Blockchain پایه­ گذاری شده است.

 

به خودروی خود توان مالی دهید

تیم Innogy  هم­ اکنون درحال­کردن روی پروژه ­ای است که Car eWallet نامیده می­ شود. این طرح می ­تواند خودروی شما را به وسیله­ نقلیه ­ای که استقلال مالی دارد؛ تبدیل کند.

 

به ­عنوان­ مثال داشتن Car eWallet به این معنا است که شما دیگر نیازی به در صف ­ایستادن برای پرداخت عوارض در بزرگراه ها ندارید. یا لازم نیست که به دنبال پول نقد یا کارت­های اعتباری برای پرداخت هزینه­ های مربوط به پارکینگ و شارژ­ خودرو­های الکتریکی خود باشید، اتومبیل شما به ­طور­خودکار آنها را پرداخت می­ کند و به شما اطلاع می­ دهد.

 

هم­چنین پیش ­بینی شده است که Car eWallet  می ­تواند به شما در کسب درآمد هم کمک کند. این کار از طریق دریافت پول به خاطر اشتراک خودرو یا خدمات تحویل می ­باشد. Car eWallet حتی می ­تواند شخص ثالثی را مجاز به تحویل بسته­ ها به خودروی شما کند، درحالی که از وسیله­ نقلیه شما محافظت می­ کند.

 

توقف بعدی- شارژکردن القایی

این تمام کاری نیست که Blockchain انجام می ­دهد: ازطریق شارژ القایی، خودروها می­ توانند به ­راحتی حتی زمانی ­که پشت چراغ قرمز ایستاده ­اید، شارژ شوند و هم­چنین کوچک­ترین تراکنش­های مالی هم به کمک Car eWallet  انجام گیرد.

 

در سال­ های آتی، کاربردهای بیشتری از تکنولوژی Blockchain را در زمینه ­های مختلف بازار انرژی خواهیم یافت.

 

 

برای دیدن منبع، اینجا را کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *