۱۲ روش موثر برای کسب مهارت های لازم در کارآفرینی

به عنوان یک کارآفرین به چه مهارت هایی نیاز دارید؟
۱۳ شهریور ۱۳۹۷
معرفی ۱۳ نفر از معروف ترین کارآفرینان زن
۲۳ شهریور ۱۳۹۷

 

اینکه رئیس خودتان و یک کارآفرین باشید از آرزوهای نو در قرن بیست و یکم است. امروزه انسان ها از کار کردن با حقوق پایین و کسب تجربه ای ضعیف خسته شده اند.

هرچند برخی کارآفرینان می گویند به دنیا آمده اند تا یک شرکت بسازند، اما یادگیری مهارت های کارآفرینی که آن ها را به سوی ساخت کسب و کاری موفق سوق دهد برای هیچ کدامشان آسان نبوده است.

 

در ادامه ۱۲ روش مؤثر برای کسب مهارت های لازم در کارآفرینی آمده است.

 

 

۱- روش متفاوتی را در پیش بگیرید.

“خلاقیت، اساس کارآفرینی است.” -کارندی لئوپروت

خلاقیت عبارت است از توانایی متفاوت دیدن و یافتن راه حل برای مشکلات موجود. برای ایجاد این مهارت، چیزهای جدید را امتحان کنید. کارهایی را انجام دهید که دیگران انجام نمی دهند. کتاب های غیر معمول بخوانید. فیلم هایی به زبان خارجی ببینید. به مکانی غیرمنتظره سفر کنید. با افرادی که خارج از محدوده ی امنتان هستند گفت وگو کنید.

 

“بزرگ کوچک (The Big Short)  نام فیلمی است که نشان می دهد چگونه بسیاری از کارآفرینان و سرمایه گذاران فرصت طلب به واسطه ی اینکه مخالف عقیده ی عموم عمل کردند، از بحران مالی سال ۲۰۰۸ سود جستند.

 

۲- آغاز به کار کنید.

“با پیروی از قوانین نیست که راه رفتن می آموزید، با امتحان کردن و زمین خوردن است.” ریچارد برانسون

هیچ تجربه ای مانند تجربه در دنیای واقعی وجود ندارد. تفاوتی ندارد بیزینس کار فرعی شما است یا اینکه تمام زمانتان را به آن اختصاص داده اید، به هر حال شانس این را دارید که مهارت های خود از جمله برنامه ریزی کسب و کار، مذاکره، فروش و بازاریابی را تقویت کنید.

 

من اولین کسب و کار خود را وقتی ۱۶ سال داشتم آغاز کردم و بیشتر از اینکه از کتاب های کارآفرینی بیاموزم از اشتباه هایم آموختم.

 

۳- با مشکلات دست و پنجه نرم کنید.

“اینطور نیست که خیلی باهوش باشم، من تنها زمان بیشتری را پای مسائل می گذارم.” -آلبرت انیشتن

همه ی کارآفرینان موفق آموخته اند که باید ماهیچه های استقامت و سرسختی را در خود تقویت کنند. زندگی یک کارآفرین هیچ گاه یک سفر آرام نیست و جرأت می خواهد که با وجود افرادی که به توانایی هایتان شک دارند به مسیر ادامه دهید.

 

برای ایجاد استقامت، یک هدف یا چالش معنی دار را مشخص کرده و به خودتان اجازه ی تسلیم شدن ندهید. از سوی دیگر، مدت زمان مشخصی را برای رسیدن به آن هدف در نظر بگیرید. برای مثال اگر می خواهید وبلاگ بهتری بسازید، قرار بگذارید تا به مدت یک سال، روزانه هزار لغت بنویسید.

 

۴- لذت را فراموش کنید.

تا قبل از رسیدن به موفقیت، کارآفرینان باید بدانند که با بی شمار شکست رو به رو خواهند شد و پاداشی نیز دریافت نخواهند کرد. برای اینکه به خود بیاموزید چگونه خوشی و لذت را به تعویق بیاندازید، از کارهای کوچک شروع کنید. به یک دونات اضافی “نه” بگویید. به جای اینکه به خودروی جدید فکر کنید، همان ماشین خودتان را نگه دارید. به جای ماندن در رخت خواب، آخر هفته ها ساعت پنج صبح بیدار شده و به کارهایتان برسید.

 

۵- سرمایه تان را مدیریت کنید.

آگاهی از پایه های اقتصاد برای راه اندازی یک شرکت ضروری است. لازم نیست یک حسابدار باشید، اما دست کم باید اطلاعات اولیه راجع به جریان نقدی، سرمایه و سود و زیان را داشته باشید.

 

این امر را با آموختن روش صحیح سرمایه گذاری و مدیریت هزینه هایتان شروع کنید.

 

۶- برای رهبری برنامه های مختلف پیش قدم باشید.

برای یک کارآفرین توانایی رهبری یک تیم و سازمان یافته نگه داشتن آن، بسیار مهم است. می توانید با جست و جوی کار داوطلبانه و موقعیت های رهبری که در اطرافتان وجود دارد شروع کنید. برای تشکیل یک دیدار گروهی، مربی گری تیم ورزش کودکان و یا برنامه ریزی جشن تولد مادرتان داوطلب شوید.

 

با مشارکت در نقش های بزرگ تر، حتی بدون دریافت حقوق، مهارت خود در مدیریت زمان، برنامه ریزی، رهبری و کار گروهی را تقویت خواهید کرد.

 

۷- مهارت های ارتباطی را تمرین کنید.

بهترین کارآفرینان آموخته اند که چگونه ارتباط مناسبی در محیط واقعی و محیط مجازی برقرار کنند. برای اینکه سخنرانی در جمع را یاد بگیرید، در ملاقات های محل کارتان صحبت کنید و یا اینکه مسئول تشریفات ازدواج یکی از دوستانتان شوید.

 

 

۸- از منتورها بیاموزید.

وجود یک منتور می تواند بی نهایت ارزشمند باشد اگر به شما در تقویت مهارت های کارآفرینی کمک کند. به جای اینکه خود همه ی اشتباهات را تجربه نمائید، چرا از شخص دیگری که آن اشتباهات را مرتکب شده نیاموزید؟

 

منتورها نه تنها در زمینه ی ایده ها به شما کمک می کنند، بلکه زمانی که در شرایط سخت قرار بگیرید نیز همراهان خوبی برایتان خواهند بود. اگر خوش شانس باشید منتوری پیدا خواهید که به شما و هدفتان ایمان داشته و بدون دریافت هزینه به آموزش شما بپردازد. برخی منتورها نیز خوشحال می شوند تا شما را تحت آموزش خود قرار داده و شما نیز به آنها در کسب و کارشان کمک نمائید. برخی نیز در ازای راهنمایی هایی که ارائه می دهند، دستمزد می گیرند.

 

۹- روی بخش فروش کار کنید.

“از نظر من عناوین شغلی مهم نیست. همه در حال فروش چیزی هستند. این تنها راه باقی ماندن در کسب و کار است.” -هاروی مکای

فروش نقش حیاتی در نجات، بقا و موفقیت هر کسب و کاری ایفا می کند. ممکن است بهترین محصول در جهان را داشته باشید اما بدون داشتن دانش فروش، ارزشی نخواهد داشت.

 

آسان ترین راه برای فروش نیز قرار گفتن در نقش فروشنده است. تفاوتی ندارد که محصولتان یک وسیله ی ساده است یا یک فناوری پیچیده، باید مهارت پیدا کردن بازار هدف را داشته باشید.

 

۱۰- با دیگر کارآفرینان مشارکت کنید.

در رویدادهای کارآفرینانه، کنفرانس ها، سمینارها و ملاقات ها، زمانی که با دیگر کارآفرینان سپری می کنید به بهبود مهارت هایتان کمک خواهد کرد.

 

اگر زمان و حوصله اش را دارید در رقابت های کارآفرینی و مسابقات شرکت کنید. این گونه هر ایرادی که در مهارت هایتان باشد مشخص شده و سرعت یادگیری تان چند برابر خواهد شد.

 

 

۱۱- به کسب و کارهای دیگر کمک کنید.

“شما به هر آنچه که در زندگی می خواهید، خواهید رسید. اگر به مقداری که می توانید به دیگران کمک کنید تا به آنچه که می خواهند برسند.” -زیگ زیگلار

کارآفرینی یعنی با منابعی که در اختیار دارید به حل مسائل بپردازید. هرچه بیشتر به حل مسائل دیگر کسب و کارها کمک کنید، مهارت های خود را افزایش داده اید.

 

برای مثال، می توانید یک گروه کارآفرینی تشکیل داده و در آنجا به یکدیگر کمک کرده و با همدیگر رشد کنید.

 

۱۲- همواره در حال آموختن باشید.

“من هنوز در حال آموختن هستم.” -مایکل آنژ

آموختن و پیشرفت را همواره در خود زنده نگه دارید. تعداد بسیاری دوره های آموزشی آنلاین به صورت رایگان و غیر رایگان وجود دارد که می توانید از آنها بهره ببرید.

 

با وجود دستیابی آسان به دانش و منابع، دیگر بهانه ای برای نداشتن مهارت های لازم برای موفقیت در کارآفرینی باقی نخواهد ماند.

 

 

منبع: سایت entrepreneur

برای دیدن منبع، اینجا را کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *