نکاتی در مورد شبکه سازی برای کارآفرینان جوانی که می خواهند جدی گرفته شوند

۷ روش ساده برای جلب اعتماد مشتریان
۲ مهر ۱۳۹۷
۱۵ روش برای مدیرانی که می خواهند خلاقیت را در محیط کار افزایش دهند
۱۷ مهر ۱۳۹۷

ساخت یک برند که با مشتریان ارتباط برقرار کند کار سختی است. حال اگر یک دانش آموز باشید دیگر غیر ممکن به نظر می رسد.

سوال این است: چه راه حلی برای کارآفرینان دانش آموز که با مشکل “جدی گرفته نشدن” مواجهند پیشنهاد می دهید؟

 

 

۱- نقش یک شاگرد خوب را ایفا کنید.

من در نوجوانی با ایفای نقش شاگرد معصومی که سعی می کند تا حد ممکن از افراد بزرگتر و آگاه تر بیاموزد، توانستم شبکه ی ارتباطی خود را پیدا کنم. تملق یکی از بهترین ابزارهای ارتباط با اشخاص قدرتمند است. بسیاری از کارآفرینان بزرگ علاقه مند هستند تا با کارآفرینان جوان در ارتباط باشند، به ویژه اگر مقداری شباهت در جوانی خود و آن فرد مشاهده کنند.

۲- به دیدگاه خود اعتقاد داشته باشید.

یک بار شخصی را ملاقات کردم که به نظرم تقریباً هم سن بودیم. او به اندازه ی من اعتماد به نفس داشت، کسب و کار را جدی گرفته بود و شرکتی به بزرگی شرکت من داشت. فردای آن روز، متوجه شدم که او ده سال از من کوچک تر است. تعهد به دیدگاهتان، سازمان یافتگی و دانش باعث می شود بزرگ تر و با تجربه تر از سن واقعیتان به نظر برسید.

۳- گروه خود را بیابید.

افرادی که با آن ها در ارتباطید نقش مهمی در موفقیت شما بازی می کنند. صرف نظر از میزان سن، افراد هم فکری پیدا خواهند شد که علایق و دیدگاه های شما را منتشر کنند. به دنبال این افراد باشید و اطراف خود را با افراد قابل اعتماد و موفق که می توانند شما را در راه رسیدن به رویاهایتان حمایت کنند پر کنید.

 

۴- اهداف خود را بشناسید.

اگر می خواهید شبکه ای از مدیران و مشاوران حرفه ای بسازید، ابتدا زمانی برای کسب آگاهی درباره ی اهدافتان بگذارید. تا جایی که می توانید کتاب و مقاله بخوانید تا بتوانید با طرز فکر بهتری اهدافتان را دنبال کنید.

این کار شما را از سایر کارآفرینان جوان متمایز می سازد و ایجاد ارتباط را آسان تر می نماید.

 

 

۵- برای خود اعتبار جمع کنید.

هر کار می توانید انجام دهید تا تعدادی مشتری معروف جذب کنید. با افراد موفق دیگر در ارتباط باشید. ارزش خود را با عمل نشان دهید و بگذارید عملتان به جای زبانتان سخن بگوید. ممکن است مردم به خاطر سنتان به شما شک کنند، اما در برابر نتیجه ی عملکردتان حرفی نخواهند داشت.

 

۶- یک وبلاگ بسازید.

نزد افرادی که برایتان قابل تحسین هستند رفته و بگویید “من یک دانش آموز هستم و وبلاگی درست کرده ام که در آن با افراد موفق مصاحبه می کنم. آیا می توانید ۲۰ دقیقه از وقت خود را به دانش آموزانی که می خواهند از شما بیاموزند، اختصاص دهید؟” افراد اهمیتی نمی دهند که تعداد مخاطبین وبلاگ شما کم است زیرا مخاطبین دانش آموزانی هستند که محتوای وبلاگ کمک بزرگی برای آنان به شمار می رود.

 

۷- از ارتباط آنلاین استفاده کنید.

هیچ کس از طریق ایمیل نمی تواند درباره ی سن شما قضاوت کنید، مگر اینکه خودتان بگویید که چند سال دارید. از این موضوع حداقل در برقراری ارتباطات اولیه، به نفع خودتان استفاده کنید. برای شروع از ارتباط آنلاین استفاده کرده و خیلی راجع به سن سخن نگویید. بگذارید مخاطبین سنتان را حدس بزنند، اما دروغ نگویید. به این ترتیب، این شانس را دارید که قبل از ملاقات حضوری با افراد، قابلیت های خود را به آنها اثبات کنید.

 

۸- ایجاد شبکه در محیط پیرامون خود

من این مورد را وقتی تجربه کردم که اولین کسب و کارم را در دوران دانشجویی شروع کردم. چون ۱۹ سال سن داشتم بسیاری از افراد من را جدی نمی گرفتند. پیشنهاد می کنم از زمان هایی که سر کلاس هستید و افرادی که ملاقات می کنید برای شبکه سازی استفاده کنید.

وارد عرصه ی عمل شوید و آنگاه خواهید دید هرگز به شما شک نخواهند کرد.

 

متشکریم که این مقاله را خواندید. اگر پیشنهاد یا انتقادی راجع به مقاله های آینده دارید، خوشحال می شویم آن را در بخش “دیدگاه” با ما درمیان بگذارید.

 

منبع: سایت business collective

برای دیدن منبع، اینجا را کلیک کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *