چهل و دومین رویداد دورهمی استارتاپی شتاب‏دهنده شریف

کارگاه innovative corporate development
کارگاه توسعه شرکتی با رویکرد نوآورانه
۱۴ دی ۱۳۹۷
کارگاه سیرنگ
کارگاه سیرنگ
۲۴ دی ۱۳۹۷

چهل و دومین رویداد دورهمی استارتاپی شتاب‏دهنده شریف به صرف شام در محل شریف پلاس با اسپانسرینگ گروه یاسینی عصر روز سه‌شنبه مورخ ۱۱ دی ۱۳۹۷ برگزار شد. در این رویداد مجموعه‌ی ستاک٬ میزبان ۷ تن میهمان از افراد سرمایه‌گذار و افراد موثر در فناوری اطلاعات بود.

مهمانان این برنامه:

جناب آقای محمود مصدقی‏‌راد: مدیرعامل شرکت سرمایه‏‌گذاری تندیس

جناب آقای مصطفی ظاهری: عضو هیئت‏‌مدیره شرکت سرمایه‏‌گذاری تندیس

سرکار خانم نسرین کریمی : تحلیلگر ارشد مالی شتاب‏دهنده هاب

جناب آقای دکتر حسین خلج:  استاد دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف

جناب آقای شایان شلیله : عضو هیئت مدیره انجمن تجارت آنلاین تهران و نایب رئیس هیئت‏‌مدیره گروه نوآوری مالی پارس

جناب آقای مجید حاجی‏حسینعلی: ‏بنیانگذار استارتاپ بایوپرینتر

 جناب آقای مهدی باختری: بنیانگذار استارتاپ تسکوک

در این دورهمی میهمانان ضمن معرفی خود از تجربیات و دغدغه‏‌های خود در این اکوسیستم سخن گفتند؛ آقای حاج‏‌حسینعلی بنیانگذار استارتاپ بایوپرینتر بیان کردند کارآفرینی فراتر از پول است. در این مسیر از تجربه دیگران استفاده کنید و در نظر داشته باشید در کار انتخاب کارشناس مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. در زمینه جذب سرمایه تجربه موفقی با صندوق‏‌های دولتی نداشتند، زیرا ریسک بالایی دارد. مهدی باختری بنیانگذار استارتاپ تسکوک اشاره کردند در مدت زمانی که در شتاب‏‏دهنده شریف مستقر بودیم، در این دورهمی‏‌های دوستانه استارتاپی توانستم ارائه آسانسوری را یاد بگیرم. نحوه تعامل با سرمایه گذار را یاد بگیریم و تجربه کنیم. آقای دکتر حسین خلج ضمن بیان تجربه استارتاپی خود در آمریکا، از روند رو به رشدی که در دانشگاه‏‌ها و پارک‏‌های علم و فناوری شاهد آن هستیم ابراز امیدواری داشتند. آقای مصدقی‌راد مدیرعامل شرکت سرمایه‏‌گذاری تندیس ضمن بیان اینکه در کسب‏‌و‏کارهای امروزی انگیزه بالا بسیار مهم است، کار باید باعث ایجاد اشتغال و امید شود، همچنین ادامه دادند استارتاپ‌ها در تعامل با سرمایه‏‌گذار، ابتدا خود را در مقام سرمایه‏‌گذار بگذارند و ببینند چه خواسته‏‌هایی دارند. سرمایه‏‌گذار ابتدا روی انرژی گروه و تیم، سپس بر روی طرح و ایده سرمایه‏‌گذاری می‌کند.

گفتنی است این دورهمی به صورت ماهیانه با اهداف افزایش ارتباط بین سرمایه‏‌گذاران و استارتاپ‌های مجموعه و همچنین آشنایی بیشتر تیم‌ها با افراد فعال در حوزه‌ی استارتاپی صورت می‌گیرد.

 

 

دورهمی شتابدهنده شریف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *