آنچه لازم است درباره ی تأمین مالی کسب و کارتان بدانید

چرا بازاریابی از طریق ایمیل هنوز هم از دیگر رسانه های اجتماعی بهتر عمل می کند؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۷
کارآفرینان و کارمندان
راه‌کارهایی برای افزایش میزان فعالیت کارمندان توسط کارآفرینان
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

 

اگر می خواهید کسب و کارتان با گذر زمان پایدار باشد، باید از همین ابتدا بر تعیین یک منبع مالی ثابت تمرکز کنید. در غیر این صورت موفقیت کسب و کار شما مدت زیادی باقی نخواهد ماند. بنابراین تحقیق و برنامه ریزی دقیق برای ساخت زیربنای یک کسب و کار حیاتی است. زیربنایی که پایدار باشد.

 

به علاوه باید آگاه باشید که قرار نیست در این مسیر تنها باشید و کمک های زیادی به صورت های مختلف به سمت شما خواهد آمد.

 

برای سرمایه گذاران برنامه ی کسب و کار تهیه کنید.

 حتماً قبلاً نیز این موضوع به شما گفته شده است. اما احتمالاً به شما این نکته را نگفته اند که دلیل اصلی اهمیت برنامه ی کسب و کار همین موضوع است. دقت کنید که منظور صرفاً سازماندهی شده بودن نیست. باید یک برنامه ی کاری دقیق، مانند نقشه ی گنج، برای سرمایه گذاران بالقوه ی خود طراحی کنید.

 

 

 سرمایه گذاران تنها در صورتی مایل به سرمایه گذاری در کسب و کار شما خواهند بود که پتانسیل رشد سریع در بازه ی ۵ سال آینده را در آن مشاهده کنند. سرمایه گذاری هنگامی شروع می شود که ارزش کسب و کار شما هنوز بسیار پائین است و باید منتظر ماند تا محصولات به مرحله ی تولید و فروش برسد. اما سرمایه گذاران نمی خواهند زمان زیادی را برای رسیدن به این مرحله منتظر بمانند.

 

به همین دلیل، برنامه ی کسب و کار شما باید شامل خلاصه ای از اهداف مشخص و دستاوردهایی که انتظار دارید در زمان مشخصی، مثلاً ۵ سال، کسب کنید باشد. به این ترتیب، کسب و کار شما در زمان کوتاهی به آهن ربایی برای جذب سرمایه گذار تبدیل خواهد شد.

 حمایت خانواده و دوستان را کسب کنید.

خانواده و دوستان علاوه بر حمایت های معنوی، می توانند حامی مالی شما نیز باشند. بسیاری از کارآفرینان تازه کار، ابتدا از نزدیکان خود به عنوان سرمایه گذاران اصلی درخواست می کنند. البته این گزینه ی خیلی خوبی نیست، زیرا ضمانتی وجود ندارد که شما پول آنها را باز می گردانید و حداقل چیزی که رخ می دهد این است که ارتباط شما با آنها صدمه می بیند.

 

 بنابراین با جدیت برنامه ی کسب و کار و ایده هایی که در سر دارید را به آنها نشان دهید. به آنها نشان دهید که نه تنها توانایی بازگرداندن سرمایه ی آنها را دارید، بلکه می توانید سود قابل توجهی نیز به آنها پرداخت کنید.

 

 از همه مهم تر، با آنها رو راست باشید. با صرف زمان برنامه ی خود را به آنها توضیح دهید تا به طور دقیق بدانند که در چه مسیری سرمایه گذاری می کنند.

 

دریافت وام

 مستقیم ترین راه برای تأمین هزینه هایتان استفاده از وام است. البته در این مورد باید یکی از آشناهایتان ضامن شما بشود.

 

توجه کنید که از وام های با نرخ بهره پایین استفاده کنید.

 

 

با افراد با تجربه مشورت کنید.

 شما اولین کارآفرین در دنیا نیستید و آخرین نیز نخواهید بود. پس از این موقعیت به نفع خود بهره ببرید. افرادی هستند که قبلاً مسیر شما را پشت سر گذاشته اند. چرا از آنها پیروی نکنید؟ با وجود رسانه های اجتماعی و اینترنت، دیگه از این ساده تر نمیشه!

 

 یک کارآفرین در حوزه ی مربوط به کسب و کارتان که مورد تأییدتان است پیدا کرده و سعی کنید از تجارب با ارزش او بیاموزید. همچنین می توانید فردی را پیدا کنید که به طور شخصی راهنمایی شما را بر عهده بگیرد. آن فرد شما را با پیج و خم کار آشنا کرده و حتی گزینه ای برای سرمایه گذاری به حساب می آید.

 

کارآفرینی نیازمند تلاش فراوان است. آماده باشید از آشنایان، متخصصان، سرمایه گذاران و حتی مردم درخواست حمایت کنید. اگر ایده ی منحصر به فردی دارید که ارزش دنبال کردن دارد، با سرمایه گذاری در آن موفق خواهید شد.

 

متشکریم که این مقاله را خواندید. اگر پیشنهاد یا انتقادی راجع به مقاله های آینده دارید، خوشحال می شویم آن را در بخش “دیدگاه” با ما درمیان بگذارید.

 

برای دیدن منبع، اینجا را کلیک کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *