چگونه اولین برد بزرگ خود در کسب و کار را به دست آورید؟

سرمایه گذار مناسب
شش راه برای این که سرمایه گذار مناسب شرکت خود را بشناسید
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
پنج شرکت امنیت سایبری که باید بشناسید
۴ خرداد ۱۳۹۸

 

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

 

شش کارآفرین به ما می گویند که چگونه اولین پیروزی را در کسب و کار خود بدست آوردند.

 

چگونه در کسب و کار موفق شویم؟

 

 

۱.طعمه را قلاب کن

 

 

“وقتی هم بنیان گذار من، هری کارونانیدنی و من، هکر رنک(Hacker Rank) -یک پلت فورم برای کمک به شرکت ها برای استخدام توسعه دهندگان- را راه اندازی کردیم، یک رزومه ی جعلی با اعتبارنامه ای کامل درست  کردیم و آن را به صفحات کار(یک سرویس آنلاین که استخدام کنندگان ازآن استفاده می کنند تا شغل خود را تبلیغ کنند.)(همان کاریابی رایج در ایران است) ارسال کردیم. سیل عظیمی از تماس ها از استخدام کنندگانی که به دنبال چنین گزینه ی شگفت انگیزی بودند گرفته شد. هنگامی که آنها را پشت خط داشتیم ،به آنها می گفتیم: هی من اون شخص نیستم ولی کسانی این چنینی در تمام دنیا هستند و شما نیازی به رزومه برای پیداکردن آنها ندارید. این یک استراتژی خطرناک بود ولی کار کرد. اینگونه بود که یکی از اولین مشتریان شرکت را به دست آوردیم.”

“ویوک رویزانکر ،بنیان گذار و مدیرعامل هکر رنک”

 

 

۲.پیگیری

 

سالی که من اسپلندید اسپون(Splendid Spoon) را راه اندازی کردم، با یک پنل راه اندازی استارتاپ در بِرِوری بروکلین صحبت کردم و با دو خریدار از فلش دایرکت که در بین حضار بودند ملاقات داشتم. دفتر مرکزی آنها کنار خیابانی بود که آشپزخانه ی جوجه کشی من آنجا بود؛ در نتیجه نمونه ها را رها کردم و به سراغ آن رفتم. چند هفته بعد، آنها از من درخواست کردند که طعم تعدادی از سوپ های محلی را برای آنها بهبود دهم. من همیشه به هر دری میزنم. ممکن است تو خیلی “نه” بشنوی ولی آن یک ” بله” همه چیز را متفاوت
می کند.”

“نیکول سنتنو ، بنیان گذار و مدیرعامل ”

 

 

۳.حقیقت را بگو

 

“در اولین ارائه ی اسمارت فرنیچر(Smart furniture) برای سرمایه گذاران، یک سرمایه گذار به صورت داوطلبانه ما را حمایت کرد. او این کلمات را به صورت برجسته خاطرنشان کرد :”اینجا همه ی گندهایی که زدیم هست!”من فکر کردم که هماهنگی با سرمایه گذاران کلید حل مشکل است و همین طور بود.این کار باعث به وجود آمدن یک اعتماد دائمی شد.”              “استیون کاپ ،بنیان گذار ،مدیرعامل،مناقصه گر و نماینده اسمارت فرنیچر ”

 

 

۴.در نهایت آمادگی بودن

 

“من  برای چند هفته پشت سر هم در حال تلاش برای فروش محصول به سرمایه گذار بین المللی در کروگر-بزرگترین زنجیره ی مواد غذایی در ایالات متحده- بودم. یک روز او جواب داد و من یک راست رفتم سر اصل مطلب. او سعی می کرد با درخواست اینکه بعدا تعدادی جنس برایش بفرستم از شر من خلاص شود اما من قبلا برای او اطلاعات زیادی را ایمیل کرده بودم؛ بنابراین وقتی که او پشت تلفن بود به او گفتم که ایمیل خود را چک کند! بعد از حدود پنج دقیقه او موافقت کرد که محصول ما را در ۱۰۰ فروشگاه امتحان کند. امروز، ما تمام خط تولید خود را در بیش از ۲۰۰۰ مکان به فروش می رسانیم.”

“نیل پرمکومار، بنیانگذار و مدیر عامل فورتو کافی(Forto Coffee)”

 

 

۵.صادق باش

 

“چالش بریذر(Breather) با یک ایده ی دیوانه وار درحال صاحب شدن صفحات بود: که هرکسی براساس تقاضا، با یک گوشی موبایل می تواند محل کاری در ساختمان خود ایجاد کند. ما بالاخره کسی را پیدا کردیم که قبول کرد به ما یک شانس بدهد و سپس او به سرعت طرز فکر خود را عوض کرد. من با او تا دفترش قدم زدم و مودبانه زانو زدم و از او درخواست کردم. به او گفتم که اگر این معامله را انجام ندهیم، من خودم را آتش می زنم. حدود پنج سال بعد، آن فضا هنوز در شبکه بریذر(Breather Network) حاکم بود. بعضی مواقع خیلی نمی توانی برای درخواست کردن مغرور باشی.”

“پکی مک کورمیک، ناظر Breather”

 

 

۶.ریسک کن 

 

“من سوپرگوپ(Supergoop) را در سال ۲۰۰۷ راه اندازی کردم و تا سال ۲۰۰۹ ما برای توسعه و بزرگ شدن نیاز به یک شریک خرده فروشی استراتژیک نیاز داشتیم. من سال ها زودتر با یک بازرگان در سفورا (Sephora) در تماس بودم اما او احساس کرد که ما ابتدا نیاز به توسعه و بزرگتر شدن داریم. الان موقعش بود؛ در نتیجه من یک پیام صوتی که می گفت “من هفته ی بعد در سانفرانسیسکو هستم و درخواست ملاقات داشتم” برای او فرستادم. او تماس مرا پاسخ نداد اما من بدون هیچ چاره دیگری به سرعت به سمت سانفرانسیسکو پرواز کردم و امیدواربودم که او تماس من را جواب می دهد. من در اتاق کوچک هتلی بدون پنجره اقامت داشتم که موبایلم روشن شد. سرمایه گذار آینده ی من گفت: “هالی می توانی فردا ساعت ۱۰ صبح بیایی؟”

“هالی ثاگرد ،بنیانگذار و مدیرعامل سوپرگوپ(supergoop) ”

 

 

 

برای مطالعه منبع اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *