کارآفرینی که توانست با یادگیری یک درس ساده کسب و کار نوپای خود را تبدیل به کسب و کار میلیارد دلاری کند!

۱۰ نمونه از رفتارهای افراد باهوش
۱۸ تیر ۱۳۹۸
چگونه از برنامه یک شتابدهنده حداکثر استفاده را ببریم؟
۴ مرداد ۱۳۹۸

مدت زمان مطالعه : ۵ دقیقه

 

 

دنیل ساکز (Daniel Saks) یک کارآفرین با بصیرت فوق‌العاده می‌باشد، کسی که صدها میلیون دلار را به منظور قابل دسترس‌­تر کردن تکنولوژی جمع‌­آوری کرده است و رشد متحیر­کننده و منحصربفرد خود را از طریق روش جذب و ادغام (M&A Method) به دست آورده است.

در مصاحبۀ اختصاصی با پادکست DealMarkers، دنیل ساکز، موسس و مدیر اجرایی شرکت AppDirect، ما را در جریان اهداف خود در مسیر نوآوری و استقامتی که در راه ساختن یک میراث استارتاپی داشته بود، قرار داد. ما با دنیل در مورد عواملی مانند راه اندازی استارتاپ، استخدام و الگوهای موفقیت کمی صحبت داشتیم.

 

 

 

 

 

یادگیری استراتژیک و هنر پایداری

 

دنیل ساکز در شهر آبشار نیاگارا (Niagara Falls) کانادا بزرگ شده است. او برای مطالعه علوم سیاسی در دانشگاه McGill کانادا حضور پیدا کرد و همچنان در هیئت اصلی مشاوره دانشگاه فعالیت می‌کند. سپس برای تحصیل به دانشگاه هاروارد در ایالات متحده رفت.

با ادامه رشد و زندگی او، دنیل همواره متمایل به امور کسب و کار بود‌، بنابراین والدین او پیشنهاد دادند که تخصص خود را در زمینه تحصیلی جدیدی گسترش دهد. دنیل می‌گوید که علوم سیاسی تجربۀ منحصر به فردی برای یادگیری قدرت رهبری از یک دید دیگر بوده است. مطالعه این درس توانسته است مفاهیم و احساساتی مانند ماکرو (اندیشه کلان) را با مفاهیمی مثل تعیین ساختار، ایده پردازی، خلاقیت، ارتباط، اجرای تاکتیکی و المان های کسب و کار ترکیب کند.

دنیل با درنظر گرفتن مزیت شروع کردن با صنعت سرمایه گذاری بانکی، تلاش داشت تا همزمان با رسیدن به اهداف آموزشی و یادگیری خود، یک روز بتواند مقدار قابل توجهی پول برای سرمایه گذاری شخصی خود جمع آوری کرده باشد.

دنیل درست زمان رکود بزرگ اقتصادی فارغ التحصیل شد، زمانی که هیچ کس استخدام نمی‌شد، صف های طولانی و دیوانه وار برای فرصت های شغلی کمی که وجود داشت ایجاد شده بود، و در بسیاری موارد، تمام ادارات استخدامی ناپدید می‌شدند.

ساکز با روحیۀ تسلیم ناپذیر، شروع به ایمیل زدن به موسسان و مدیرعاملان(MDs) بانک های سرمایه گذاری ایالات متحده کرد و توانست به میزان پاسخ های مناسبی دست پیدا کند. رهبران کارآفرینی در نهایت مسئولان جدی پاسخگویی به ایمیل ها بودند. در نهایت، دنیل به عنوان مربی و کارآموز در شرکت Viant استخدام شد.

 

 

الگوهای موفقیت

 

دنیل در تمام مدت تحصیلات، مربی گری (با رهبری سرمایه گذاران)، مطالعه و کسب تجربیاتش چندین الگو و صفت عمومی مربوط به کارآفرینان و شرکت های موفق را کشف و معرفی کرد:

  • این که مردم تا قبل از این که ایده های رهبران عملی شود آن را دیوانه وار یا غیر ممکن بدانند، امر غیرمعمولی نمی‌باشد.
  • تحقق رسیدن از صفر به میلیون ها مشتری (یا کاربر) نیازمند صرف زمان و استقامت می‌باشد.
  • نرم افزار فروخته شده، (دوباره) خریداری نشود.
  • ایدۀ این که ما راه بیاندازیم و آن ها به سراغمان می‌آیند، یک افسانه است، شما ابتدا به یک ریشه و شالودۀ مطمئن نیاز دارید.
  • اگر شما اعتقاد و استقامت را در دیدگاه بلند مدت خود داشته باشید، همیشه راهی برای پایداری خواهید داشت.
  • فرهنگ و اصول شرکت با گذشت زمان متغیر خواهد بود.

بعد از نگاه کردن به هزاران ایدۀ کسب و کار در طول یک دوره چند ساله، دنیل و شریک موسس خود، نیکولاس دسمارایس (Nicolas Desmarais) دیدگاه خود را روی یک شرکت چندگانه که امکان در دسترس تر  ساختن تکنولوژی را برای کسب و کارهایی با هر اندازه را در سراسر دنیا فراهم می‌کرد، متمرکز کردند.

این ایده امروزه تبدیل به AppDirect شده است. پایه گذاری این طرح چند سال برای آن ها زمان برد اما با گوش دادن به مشتریان خود به منظور دستیابی به یک محصول و بازار مناسب که خود چالش بزرگی از ابتدای کار بود باعث شد درس های ساده ای را در این زمان بیاموزند.

امروزه، AppDirect یک شرکت با ۷۰۰ کارمند، میلیون ها کاربر و یک تامین کننده خدمات برای شرکت‌های  بزرگی مانند Google یا Microsoft می‌باشد.

در اصل، AppDirect یک سرویس تجارت فضای ابری می‌باشد که نرم افزار و محصول را به صورت جهانی قابل دسترس می‌کند. پلتفرم آنها سرویس دهنگان، توسعه دهندگان و مصرف کنندگان خدمات فضای ابری را به یک اکوسیستم واحد متصل می‌کند. این امر باعث می‌شود که کسب و کارها به راحتی بتوانند جست و جو، خرید، مدیریت و نظارت روی خدمات فضای ابری را توسط یک مکان مرکزی انجام دهند و فرصت های جدید توزیع، فروش، و خدمات خرید و فروش در فضای ابری را به ارمغان می‌آورد.

علاوه بر این، بازارهای تقویت شدۀ AppDirect،  خدمات پرداخت قبض و توزیع، و فروش مجدد خدمات به سرویس دهندگان کمک می‌کند تا برای حل مشکل خود به میلیون ها کسب و کار متصل شوند.

 

 

هنر جذب سرمایه

 

AppDirect توانسته است تا کنون ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه(سهام) جذب کند. دنیل با فراگیری از راهبرد شرکت هایی مثل Microsoft و Four Seasons، می‌گوید که همیشه برای یک هدف خاص سرمایه جذب می‌کند. این اهداف از گسترش بازه جغرافیایی تا گسترش محصولات یا جذب و ادغام متغیر می‌باشند.

آن ها سرمایه را از سرمایه گذاران برجسته مانند: Foundry Group، Inovia Capital، Peter Thiel، StarVest، و Mithril Capital جذب می‌کنند.

به طرز عجیبی، این دو کانادایی که یک شرکت را در سان فرانسیسکو بنا نهاده‌‌اند، هرگز به سراغ شتاب دهنده Silicon Valley برای جذب سرمایه نرفته اند. آنها به طور جدی روی فروش به مشتری قبل از فروش به سرمایه گذار تمرکز کرده بودند و از ابتدا به عنوان یک کسب و کار به اصطلاح  خود راه انداز فعالیت کرده بودند. آنها به سراغ مشتریان بزرگ رفتند، مانند شرکت های حوزه تلکام، و از آن به عنوان یک کارت بیزینس و معرفی به سرمایه گذارها استفاده کردند.

 

 

هنر جذب و ادغام

 

جذب و ادغام اصولا یک مهارت یا هنر به حساب می‌آید. هنری که AppDirect رویکرد جدیدی در مورد آن اتخاذ کرده است. دو سوم فرصت های جذب و ادغام شکست خورده است. بنابراین، تیم AppDirect یک رویکرد نو را در پیش گرفته است. بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ به تنهایی توانستند ۶ شرکت را در رویداد Cloud Brokerage Battlefield جذب کنند.

آن ها متوجه شدند که در خیلی از این موارد، مشارکت یا خرید می‌تواند سریع تر و موثرتر از ساخت ارگانیک آنها را به اهدافشان برساند. به جای ورود با یک تبر و خرد کردن یک شرکت در روز اول، AppDirect اول از همه تکنولوژی را یکپارچه می‌کند، از این که درست عمل می‌کند مطمئن می‌شود، و در حین انجام این کار، افراد مختلف را می‌شناسد. سپس با گذشت زمان، اقدام به تغییر و یا ادغام برنامه مارکتینگ مطابق با نیاز خود می‌کند. سپس روی اتوماسیون کردن پلتفرم این شرکت ها سرمایه گذاری خواهد کرد.

آنها یک قانون نیز در مورد ادغام نکردن و یا خریداری نکردن شرکت هایی که قادر به امتحان کردنشان در زمینه یکپارچه سازی نیستند، دارند. دنیل می‌گوید:(( علی رغم بسیاری از شرکت هایی که ما با آنها همکاری می‌کنیم، ما یک همکاری فناورانه که به کمک رابط برنامه نویسی راهبردی (API) یکپارچه شده است و مورد تایید ماست را توسعه می‌دهیم.))

 

 

هنر استخدام و جذب نیرو

 

درست از ابتدای کار، دنیل و نیک به نیاز برای جذب نیروی ماهر و یا به عبارتی بهترین شخص مرتبط با قسمت تکنولوژی کسب و کارشان پی بردند. آن ها به سراغ اندی سن (Andy Sen)، کسی که در شرکت Salesforce AppExchange کار می‌کرد، رفتند. زمانی که اندی به ایمیل اولیه آنها پاسخ داد، برای ملاقات با او در دفاتر خود تقلا کردند. در آن زمان، آنها در آپارتمان نیک کار می‌کردند. اما به سرعت یک دفتر مستقل مهیا کردند. اندی همچنان به عنوان مدیر فنی (CTO) در شرکت مشغول به کار است.

همچنین آنها یک مسیر غیر معمول را برای مشارکت مدیران اجرایی در پیش گرفتند و فرهنگ مناسبی را برای مصاحبه های شرکت پیش گرفتند تا به رشد و تعالی رسیده و انحراف و تعصب را حذف کنند.

 

 

الخاندرو کرمادس (Alejandro Cremades)

نویسنده و همکار شتاب دهنده Forbes – نویسنده کتاب ((هنر جذب سرمایه برای استارتاپ ها))

 

 

 

برای مشاهده منبع این مقاله اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *