چگونه با کارمندان زن و مرد رفتار مناسب جنسیت آن‌ها داشته باشیم؟

از شکست‌های بزرگی که آبرو و کسب‌وکارم را مختل کردند، چه آموختم و چگونه توانستم گذشته‌ام را جبران کنم.
۳۱ مرداد ۱۳۹۸
محافظت از داده های حوزۀ سلامت با استفاده از بلاکچین
۱۲ شهریور ۱۳۹۸

مدت مطالعه: ۳ دقیقه

 

 

 

اگر شما احساس می‌کنید که نابرابری جنسیتی در اداره‌‌ی امور نقش دارد یا اگر نظراتی غیر از این شنیده‌اید یا حتی چیزهای پرسروصداتری را دیده‌اید، باید در نحوه‌ی رفتارتان دقت بیشتری داشته باشید. در این مقاله چند برنامه برای اقدام در این راستا آورده شده‌است.

 

 

 

  1. اعتراف کنید که پتانسیل‌های متفاوتی وجود دارد و برنامه‌ای برای بررسی آن دارید. این که به مردم این حس را بدهیم که دیده می‌شوند، عمل اعتبارآوری است و اعتماد و وفاداری را به همراه دارد.
  2. یک ارزیابی هدفمند در راستای این موضوع، در سطوح مختلف، بخش‌های مختلف و از زنان و مردان داشته باشید. از یک متخصص از بیرون برای ایجاد یک فضای معتمدانه برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌ها و تحلیل داده استفاده کنید. نظرسنجی‌ها، مصاحبه‌های تک‌به‌تک، بازخوردهای غیرمستقیم از سوی دانش‌آموختگان، مروری بر استخدام‌ها، ارتقای کارمندان، داده‌های پرداختی و دریافتی همگی برای ترکیب کردن، با اهمیت است.
  3. از دستاوردها و علت اهمیت آن گزارش تهیه کنید. اهمیت تأثیر این موارد روی کسب‌وکار از جمله هم‌راستایی با اهداف شرکت، ارزش‌های مرکزی و اهداف عملکردی را نمایان کنید. داده‌های رقابت‌زا را منتشر کنید تا به همه اعلام کنید در کدام مسیر از اهداف شرکت انحرافی پیش‌آمده است.
  4. پشتیبانی را به وجود آورید. مراحل ۱ تا ۳ که پیش از این آمد، مردم را بیشتر به حرف زدن وامی‌دارد و آن‌ها به مکانی برای به اشتراک‌گذاشتن ایده‌ها نیاز دارند و شرکت نیز باید به حرف‌های آن‌ها گوش دهد. بحث‌های درون گروه‌های کوچک، بحث‌های بین دو همکار و بحث‌های یک‌به‌یک میان مدیران و سرپرستان دارای اهمیت بسیاری است. این مکالمات باید ادامه داشته باشند.
  5. یک برنامه‌ی اقداماتی جزئی را تدوین کنید تا تغییرات عملیاتی، فرهنگی و شخصی را با گام‌ها، زمان‌بندی‌ها، مالکان، شاخص‌های عملکردی و پاسخ‌گویی سرپرستان مشخص کنید. کسانی را که در رأس اعمال تغییر هستند و چگونگی اندازه‌گیری موفقیت و عمل کردن بر اساس آن را تعیین کنید. نگرشتان در مورد آینده را منحصربه‌فرد کنید. در مورد همه‌ی این موارد گفت‌وگو کنید تا شرکت را حول یک بینش مناسب بسط دهید.
  6. شاخص‌های اندازه‌گیری‌ معمول و رایجی را برای اهداف، مرور مسائل و پدیده‌های کشف‌شده‌ی جدید تأسیس کنید. مطمئن شوید این کار به عنوان اولویت اول شما انجام می‌شود و انجام آن به علت کارهای روزانه‌ی دیگر به فراموشی سپرده نمی‌‌شود.
  7. در راه رسیدن به اهداف اولیه، یک فرایند تقویت‌شدنی را برای دریافت بازخوردها و آموخته‌های جدید پایه‌گذاری کنید. این به کارمندان و سهام‌داران کمک می‌کند تا درک بهتری از تعهد برای تغییر در این مسیر را داشته باشند.

پرداختن به مسائل مربوط به هر کدام از دو جنس، برای کارمندان لازم است تا احساس امنیت و ارزشمندی و تعلق داشته باشند، به طوری که همه‌ی این‌ها به کسب نتایج بهتر برای شرکت منجر می‌شود.

 

 

 

برای مطالعه منبع اینجا کیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *