۶ گرایش تکنولوژی که باید در سال ۲۰۱۹ با آنها آشنا باشید.

IVD چیست؟
۳۰ مهر ۱۳۹۸

اکوسیستم جهانی استارتاپ‌ها دائما در حال رشد و گسترش است، تا حدی که در حال تبدیل شدن به یک رقابتگاه حریصانه شده است. همین باعث شد که اکنون، بیش از هر زمان دیگری، برای نوآوران حوزه تکنولوژی، ایستادن برفراز آخرین گرایشات حوزه فناوری امری حیاتی باشد.

در زمانی که توسعۀ نوآورانۀ تکنولوژی قابلیت نفوذ به تمام جوانب صنعت را پیدا کرده است، لازم است که یک قدم جلوتر باشید و دائما به تغییرات نوآورانه آینده نگاه کنید.

سرمایه‌گذاری روی تمایل و گرایشات صحیح در حوزه فناوری می‌تواند نقش یک پنجره به سوی استارتاپ‌های درخشان را برای شما ایفا کند.

پس، بدون هیج نکتۀ اضافی، بیایید تا نیم نگاهی به سمت گرایشاتی که قادر خواهند بود در آیندۀ نزدیک، وضعیت استارتاپ شما را تغییر دهد بیاندازیم:

 

۱- فناوری واقعیت افزوده نحوه تعامل ما با دنیا را تغییر خواهد داد!

واقعیت افزوده (AR) غالبا با بازی‌های رایانه‌ای گره خورده است، اما با ظهور تکنولوژی ۵G، AR هدف قابل توجهی را در سال‌های پیش رو روی دستگاه‌های دستی مانند گوشی‌های همراه دنبال خواهد کرد.

AR به کسب‌‌وکارها قدرت می‌بخشد تا از فناوری برای نشان دادن پیشنهادات اصلی خود استفاده کنند، از این رو می‌توانند یک تجربۀ برتر و همه جانبه را به مشتریان خود ارائه دهند.

 

 

چند کسب و کار مانند Ikea و Mercedes Benz ‌ اکنون با استفاده از AR یک محصول با دید سه بعدی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند و کارکنان خود را برای استفاده های مختلف از این تکنولوژی آموزش می‌دهند.

همچنین AR در صنایع توریستی، بیمارستان ها و نقشه های GPS در حال رشد می‌باشد. با روی کار آمدن شیشه های هوشمند، نمایشگرهای رو به بالا و تجارت الکترونیک واقعیت مجازی، کاربردهای این تکنولوژی با گذشت هر روز بیشتر می‌شود.

 

۲- هوش مصنوعی در حال پیش بردن دانش و تکنولوژی به سمت محیطی تازه

هوش مصنوعی (AI) برای خود یک شگفتی فناوری به حساب می‌آید و از چند سال گذشته تا الان در حال غلبه بر سایر گرایشات تکنولوژی بوده است. همچنین بسیاری از افراد هوش مصنوعی را جایگزینی برای چندین شغل می‌دانند، که البته کاملا درست نیست.

همانطور که گفته شد، AI  دائما در حال به پیش بردن مرزهای علم و تکنولوژی است و به ما کمک می‌کند تا به چیزهایی فراتر از تصور دست یابیم.

سرعتی که هوش مصنوعی در متحول سازی دارد از آن یک تکنولوژی قابل اعتماد ساخته است که استارتاپ‌ها و کسب و کارها را به داشتن نیم نگاهی به آن واداشته است.

طبق یک گزارش در سال ۲۰۱۶ توسط Accenture، هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۵ قرار است رشد اقتصادی سالانه جهان را دو برابر کند. این رشد در درجه اول به واقعیتی اشاره می‌کند که هوش مصنوعی شیوه کار افراد را با ایجاد یک رابطۀ جدید میان ماشین و انسان تغییر داده است.

سال‌های پیش رو شاهد تعداد بیشماری از استارتاپ و کسب‌وکارهایی است که بر پایۀ این تکنولوژی به مشکلات پیچیده پاسخ خواهند داد. به عنوان مثال، در تجارت الکترونیک در حال حاضر از ربات‌های چت با هوش مصنوعی برای ارتباط با بازدیدکنندگان استفاده می‌شود.

این عمل وابستگی به منابع انسانی جهت انجام دادن این مشاغل را کاهش داده است.

 

 

۳- اینترنت اشیا (IOT) نگاهی نو به جهان هوشمند

تمایلات حوزه فناوری نشان دهندۀ یک رشد شدید در تکنولوژی اینترنت اشیا است. اینترنت اشیا یا IOT داده‌های حساس کسب‌وکار را از دستگاه‌های متصل داخلی که از اینترنت استفاده می‌کنند، جمع آوری می‌کند.

صنعت فناوری به زودی شاهد ظهور یک تسلط توسط اینترنت اشیا خواهد بود که شیوۀ تعامل مردم با دستگاه‌های الکترونیکی تغییر خواهد داد.

هر عملیاتی ردیابی خواهد شد، و داده‌های به دست آمده از این عملیات‌ها برای بهبود زندگی انسان‌ها استفاده خواهند شد. علاوه بر این، بلاکچین می‌تواند در چارچوب راه‌حل اینترنت اشیا استفاده شود و و جایگزین بهتری برای سیستم‌های مبتنی بر فضای ابری باشد. معرفی شبکه‌های ۵G به افزایش کارآمدی اینترنت اشیا کمک خواهد کرد.

نشریۀ IDC’s prediction نشان می‌دهد که امسال بالغ بر ۷۴۵ میلیارد دلار صرف این تکنولوژی خواهد شد که تا سال ۲۰۲۲ به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید. این یک رشد ۱۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ با ۶۴۶ میلیارد دلار بوده است.

آنالیزگران اینترنت اشیا کار کسب‌وکارها، شرکت ها و سازندگان دستگاه‌های دیجیتال را رونق و بینش عملیاتی را بهبود خواهد بخشید. اینترنت اشیا می‌تواند به صورت ویژه‌ای برای استارتاپ‌ها و کسب‌وکارها در زمینه‌های مهندسی، اتوماسیون، توسعۀ نرم افزار گوشی، محاسبات فضای ابری و استارتاپ‌های تخصصی سخت افزار قابل استفاده باشد.

 

 

۴- بلاکچین انقلابی بالقوه در صنعت ایجاد خواهد کرد!

اگرچه بلاکچین به طور عمده با رمزنگاری و امور مالی در ارتباط بوده است، اما این فناوری امیدوارکننده در درجه اول یک دفترچۀ گسترده الکترونیکی توزیع شده است و هر چیز با ارزشی را ثبت خواهد کرد.

 

 

صنعت تکنولوژی انتظار پیاده سازی بلاکچین میان تمام قسمت‌ها را می‌کشد. علاوه بر این بلاکچین در تلاش است تا در فناوری‌های آینده‌نگر از قبیل کاربری بین مغز و کامپیوتر، محاسبات کوانتومی، روبات های هوشمند و سایر موارد فعالیت کند.

در مقابل، روند نزولی طرح می‌تواند هزینه‌های سنگین پیاده‌سازی و اقدامات نامناسب حاکمیتی را که مانع پیشرفت پروژه‌های بلاکچین می‌شوند را سبب می‌شود. بلاکچین به تخصص و مهارت‌هایی نیاز دارد تا به هدف مشارکت در پیشرفت دنیای فناوری کمک کند.

بلاکچین یک تعادل میان مقیاس پذیری، عدم متمرکزسازی سیستم‌ها و امنیت را به ارمغان می‌آورد و این به طور بالقوه می‌تواند در هر صنعتی انقلاب ایجاد کند.

 

۵- تحلیل داده‌هاعملکرد کسب‌وکار شما را بهبود می‌بخشد.

داده‌ها پایۀ تمام تصمیمات تجاری هستند و همین امر باعث شده تجزیه و تحلیل داده‌ها به طور فزاینده‌ای کالا محور شود.

شرکت‌ها اکنون به دنبال کسب درآمد از داده‌های خود هستند و همچنین از این داده‌ها به روشی باعث ایجاد ارزش برای تجارت و مشتریان آن‌ها می‌شود. تحلیل داده‌ها بینش تجاری بهتری که باعث بهبود عملکرد تجارت خواهد شد را ایجاد خواهند کرد.

بینش‌ها شامل اضافه کردن یا اصلاح پیشنهادات موجود، سرمایه‌گذاری در یک مدل تجاری کاملا جدید و جلب مشارکت‌های استراتژیک با سایر مشاغل یا شرکتها در زمینه‌های مرتبط برای ایجاد داده‌های مشترک است.

با توجه به افزایش کارایی ابزارها و محصولات متخصص در پردازش و تحلیل داده‌ها، بازار کلی تحلیل داده‌های جهانی به نظر با جهش و رشد مرزها رو به رو خواهد شد.

 

۶- پلتفرم های نرم‌افزای و اپلیکیشنی دنیا را قبضه خواهند کرد!

در توضیح گرایشات حوزه فناوری، در نظر نگرفتن پلتفرم‌های برنامه‌های تلفن‌همراه و نرم افزارهای تحت شبکه کار دشواری است. با پدید آمدن ۵G شاهد افزایش بیشتر برنامه‌های موبایل و سیستم عامل‌های نرم‌افزاری خواهیم بود.

همچنین این امر با ظهور جست‌وجوی صوتی و واقیت همه جانبه تقویت خواهد شد که همه تاثیر‍‍‍‍‍ عمیقی بر تعامل افراد و مشاغل خواهند داشت. واقعیت همه جانبه بدون اشاره به واقعیت مجازی (VR) کامل نمی‌شود. محتوای منحصر به فرد واقعیت مجازی مانند واقعیت مجازی اجتماعی و بازی‌های مبتنی بر VR مشتریان زیادی را در سال‌های پیش رو جذب خواهد کرد.

استارتاپ‌ها شاهد رشد برنامه‌های گوشی مبتنی بر VR و پلتفرم‌های آن در صنعت خواهند بود. اتصال بهتر با اینترنت، به لطف ۵G، مطمئنا موج جدیدی از پلتفرم‌های تازه که عرصۀ مرکزی را در اختیار خواهند گرفت ایجاد خواهد کرد.

 

 

 

گرایشات حوزه تکنولوژی که به آنها اشاره شد، به شدت در حال رشد هستند و برای استارتاپ‌های این حوزه که تمایل به یافتن راهی برای موفقیت دارند، یک راه حل تاثیرگذار، داشتن نیم نگاهی به طریقۀ سودرسانی این رشته‌ها است.

 

 

 

 

برای مطالعه منبع اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *