چنکا
۲۰ شهریور ۱۳۹۶
واکاویک پردازش متن در شتابدهنده شریف
واکاویک
۶ آبان ۱۳۹۶
رکیتا
نام تیم: رکیتا
صاحب ایده: قاسم کاهه
تعداد اعضا: ۳
زمان ورود به شتاب دهنده مرداد ۱۳۹۶
وضعیت: در حال شتابدهی
رکیتا سامانه پارسی مدیریت آموزش

رکیتا سامانه تحت وب مدیریت آموزش است که به اساتید و دانشجویان کمک می‌کند تعاملات درسی بهتر و منسجم‌تری با یکدیگر داشته باشند. در محیط آموزشی کشورمان ایران، روش استانداردی برای تعامل خارج از کلاس میان استادان و دانشجویان و میان خود دانشجویان وجود ندارد. نبود محل مشخصی برای معرفی درس‌های مختلف گروه‌های آموزشی، سرفصل درس‌ها،‌ اطلاع‌رسانی تکالیف درس، دریافت و مدیریت تکالیف، ارتباط میان دانشجویان و دستیاران آموزشی و غیره، موجب کاهش اثر بخشی برنامه آموزشی شده است.
از این رو هدف ما در رکیتا ایجاد سامانه‌ای متمرکز برای معرفی و سازماندهی به درس‌های دانشگاهی، مدارس و مراکز آموزشی و فنی و حرفه‌ای است.
تیم رکیتا متشکل از سه عضو شامل اساتید هیئت علمی و فارغ التحصیلان دانشگاه شریف است که هم‌اکنون در شتابدهنده شریف مشغول به فعالیت هستیم.
هدف ما ایجاد تجربه‌ای متفاوت و انگیزش در فضای آموزشی و گسترش رکیتا در تمامی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور است. عضویت در سامانه مدیریت آموزش رکیتا و استفاده از امکانات آن برای اساتید سراسر کشور رایگان بوده. همچنین امکان تهیه این سامانه به صورت اختصاصی برای دانشگاه‌ها و مراکز علمی فراهم است.